Zamknij

Specyfika miejsc zatrudnienia

11:21, 07.08.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:22, 08.08.2019

Od specyfiki miejsca zatrudnienia zależy bardzo wiele. Od atmosfery w pracy, przez zarobki, aż po możliwości rozwojowe. Składa się na nią kilka elementów, które sprawiają, że dana firma wygląda i działa tak, a nie inaczej. Oto najważniejsze z nich.

Wielkość firmy

Duże firmy i przedsiębiorstwa mają to do siebie, iż przeważnie działają na proporcjonalnie dużym rynku. Oznacza to, iż mamy w nich możliwość kontaktu ze znaczącymi klientami w branży. Ponadto, duże firmy dysponują znacznymi środkami, które mogą przeznaczać m.in. na szkolenia pracownicze. W ten sposób o wiele łatwiej o rozwój i tworzenie mocnej oraz stabilnej kariery. Wielkość firmy rzutuje jednak na integrację z poszczególnymi współpracownikami. Co więcej, w wielu przedsiębiorstwach nasze stanowisko może być traktowane jako jedno z wielu ogniw, a co za tym idzie – nie jest ono wyróżniające się i stabilne.

Branża, w której działa przedsiębiorstwo

Branża, w której działa wybrane przedsiębiorstwo warunkuje niemal wszystko. Począwszy od możliwości zatrudnienia, a co za tym idzie - ilości ofert zamieszczanych przez firmę na portalach, takich jak np. Pracuj.pl, aż po środki przeznaczane na pracowników i ich rozwój. Im branża bardziej specjalistyczna, tym większe prawdopodobieństwa dbania o zatrudnione osoby. Jeśli zaś firma funkcjonuje np. w handlu możemy spodziewać się bardzo dużej rotacji pracowniczej oraz dość sztywnego czasu pracy (obowiązki pełnione również w niedziele i święta).

Charakter obowiązków

Praca ze względu na charakter obowiązków przeważnie dzieli się na: pracę fizyczną oraz umysłową. W pierwszym przypadku specyfika zatrudnienia będzie nastawiona na ciężkie warunki wykonywania obowiązków i ciągłą aktywność fizyczną. W drugim zaś przypadku praca polegać będzie na np. czynnościach biurowych, zadaniach wykonywanych za pomocą komputera bądź kreatywnym tworzeniu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%