Zamknij
REKLAMA

Gdzie sprzedawać rękodzieło i jak na nim zarabiać?

07:57, 19.07.2019 | (.)
Skomentuj

Wiele osób posiada różnorodne talenty plastyczne i potrafi własnoręcznie wytwarzać naprawdę piękne rzeczy: zarówno takie do ozdoby, jak i do użytku codziennego. Obecnie takie umiejętności można zaś przekuć na zarabianie pieniędzy. Wszystko dzięki Internetowi, gdzie można sprzedawać swoje dzieła szerokiemu gronu odbiorców. Czy potrzeba do tego otwierać własny sklep z rękodziełem?

Jak sprzedawać rękodzieło?

Kiedy dotychczasowa pasja plastyczna ma szansę stać się pracą, warto taką sytuację wykorzystać. Sprzedawanie tego co wytworzyło się samodzielnie, może dać bowiem bardzo dużą satysfakcję, a taka produkcja może stać się świetnym źródłem zarobku. Sprzedaż wytworzonych własnymi rękami dekoracji handmade, biżuterii: kolczyków, bransoletek, ubrań, czy toreb nie jest zbyt opłacalna jeśli chodzi o sposoby stacjonarne. Trudno bowiem znaleźć miejsce, w którym swoje rzeczy można by było sprzedawać i tak naprawdę dociera się z nimi do niewielu klientów. Oczywiście sprzedaż stacjonarna jest możliwa, ale bez własnego sklepu i produkcji hurtowej, w taki sposób sprzeda się zazwyczaj tylko pojedyncze sztuki swojego rękodzieła.

Jak sprzedawać rękodzieło? O wiele lepszym miejscem prowadzenia sprzedaży jest Internet. Po pierwsze dlatego, że daje on możliwość dotarcia ze swoimi produktami do osób z każdej części Polski. Po drugie, swoją ofertą przy odpowiedniej reklamie można zainteresować naprawdę dużą grupę ludzi. Po trzecie, w Internecie istnieje wiele miejsc gdzie można promować swoje rękodzieło. Takimi miejscami - z najwyższą liczbą zasięgów - są obecnie media społecznościowe, przede wszystkim Instagram i Facebook. Można na nich umieszczać estetycznie zdjęcia swoich dzieł, krótkie opisy i potrzebną specyfikację techniczną. Taka promocja w Internecie jest sprawą naprawdę przyjemną, bo można ją robić w dogodnym dla siebie czasie i wybranej konwencji. 

Gdzie sprzedawać rękodzieło?

W Internecie istnieje wiele sposobów na sprzedawanie swojego rękodzieła. Zanim jednak wybierze się któryś z nich, warto zastanowić się, czy jest to na pewno opcja najbardziej opłacalna. Dość popularne portale z licytacjami wymagają na przykład wysokich prowizji. W związku z tym, tak naprawdę oddaje się im dużą część własnego zarobku. Lepiej, by swoje stałe miejsce w sieci znaleźć w witrynie nie powodującej strat. Taki butik można więc założyć na stronie https://kuphandmade.pl, która zapewnia twórcom rękodzieł bardzo ciekawe warunki i wiele udogodnień. Na platformie tworzy się własną mini-stronę internetową, a w niej umieszcza cenniki produktów, swoje dane (np. bezpośredni kontakt mailowy), a także linki do kont na swoje media społecznościowe. Co ważne, autor rękodzieła samodzielnie wystawia stworzone przedmioty i ustala ceny oraz promocje, a także sam wysyła przedmioty z butiku do klientów. Z racji tego, że platforma dopiero się rozwija, proponuje bardzo korzystne rozwiązania dotyczące abonamentu, a od sprzedanych produktów nie pobiera żadnej prowizji. Wszystko to sprawia, że na sprzedawanym tam rękodziele naprawdę można zarobić.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone