Zamknij
REKLAMA

Antresola magazynowa – wymierne korzyści dla firmy

16:31, 09.07.2019 | (.)
Skomentuj

Czy w Twoim magazynie zaczyna brakować miejsca, a może potrzebujesz usprawnić procesy, szczególnie kompletację, w obrębie systemu składowania twojego przedsiębiorstwa? Wraz z rozwojem firmy rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Przeniesienie, czy też budowa hali magazynowej nie zawsze jest praktyczną opcją, a nieprzemyślane decyzje mogą spowodować przestoje w pracy i duże straty finansowe. Antresole magazynowe oraz podesty robocze to doskonały pomysł na bezpieczną i szybką rozbudowę magazynu. Antresola magazynowa jest dodatkowym piętrem w obrębie systemu składowania, które daje możliwość zwielokrotnienia posiadanej przestrzeni.

Antresole magazynowe zwiększają powierzchnię magazynu

Spacerując po swoim magazynie, spójrz na niewykorzystaną przestrzeń pomiędzy składowanymi produktami, a sufitem hali. Prawdopodobnie możesz wykorzystać ją lepiej. Rozwiązaniem jest wielopoziomowa zabudowa magazynowa. Podstawową zaletą instalacji antresoli i podestów magazynowych jest dodatkowa przestrzeń uzyskana, dzięki wykorzystaniu wyższych obszarów nieużytkowej przestrzeni. Podesty magazynowe w szybki sposób maksymalizują wykorzystanie kubatury budynku, jednocześnie tworząc wyraźne oddzielone strefy. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć nowy obszar składowania, czy po prostu twój system składowania jest dla ciebie za mały, możesz postawić na pomost magazynowy. Antresola stalowa to konstrukcja, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Antresola przemysłowa – łatwy montaż

Antresola przemysłowa to modułowe rozwiązanie, dlatego jej kolejną przewagą jest możliwość łatwego transferu – demontażu oraz instalacji w obrębie nowej hali magazynowej. Wyspecjalizowana firma bez większego trudu można rozebrać antresolę stalową i przenieść konstrukcję, zachowując jednocześnie możliwość rozbudowy systemu w zależności od zmieniających się potrzeb uzależnionych od rozwoju przedsiębiorstwa. Podesty magazynowe to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań magazynowych.

Antresola przemysłowa to relatywnie tanie rozwiązanie

Decydując się na wdrożenie antresoli przemysłowej nie jesteś skazany na koszty związane z koniecznością przeniesienia magazynu w nowe miejsce m.in. zakupu gruntów, opłat administracyjnych czy finalnie budowy nowego obiektu. Unikasz również wszystkich zawirowań związanych z rekrutacją i wyszkoleniem wykwalifikowanej kadry pracowników. W ekonomiczny sposób możesz zwiększyć swoją przestrzeń składowania nawet trzykrotnie! Antresole magazynowe i podesty robocze są kilkukrotnie tańsze niż budowa nowego obiektu.

Zwiększ bezpieczeństwo przy pomocy podestu roboczego

Jeśli pracowałeś kiedykolwiek w magazynie logistycznym, prawdopodobnie rozumiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo składowanych towarów. Zapobieganie zniszczeniom może być wyzwaniem. Antresole magazynowe zwiększają współczynnik bezpieczeństwa. Dodatkowa przestrzeń sprzyja zmniejszeniu ryzyka przewrócenia skrzyń, palet lub maszyn, a dostęp do wybranych stref jest ściśle kontrolowany. Podesty robocze są w stanie wytrzymać duże obciążenia, są mocne i trwałe. Limit udźwigu antresoli przemysłowej określa firma, która ją produkuje. Aby zminimalizować ryzyko wypadków w miejscu pracy, można dodać zabezpieczenia, takie jak maty antypoślizgowe i poręcze.

Podesty magazynowe szyte na miarę

Podesty magazynowe to rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb Twojej firmy, uwzględniając konkretne obciążenia, kubaturę hali magazynowej czy rozstaw słupów względem tras transportowych. Oprócz składowania, na podeście magazynowym możesz wygospodarować przestrzeń na pomieszczenia administracyjne.

Decydując się na modernizację istniejącego magazynu poprzez wdrożenie wielopoziomowych podestów lub antresol, warto zdecydować się na współpracę z doświadczonym dostawcą rozwiązań magazynowych. Doświadczony projektant doradzi jak optymalnie i efektywnie wdrożyć system, który będzie szyty na miarę twojego procesu. W ofercie WDX S.A., producenta regałów magazynowych, dostępna jest szeroka gama wielopoziomowych rozwiązań magazynowych, od antresoli przemysłowych, poprzez podesty robocze do platform magazynowych. Dodatkowo, WDX S.A. może zaproponować wózki widłowe i przenośniki do palet lub pudełek.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone