Zamknij
REKLAMA

Sukces zespołu Krzyżanówek na Ogólnopolskim Festiwalu!

15:35, 02.07.2019 | Artykuł sponsorowany

W miniony weekend już po raz 53 odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Z powiatu kutnowskiego pojechało do Kazimierza Dolnego pięć zespołów ludowych, a jeden z nich Zespół Śpiewaczy "Krzyżanówek" z gminy Krzyżanów wystąpił w konkursie festiwalowym i uzyskał wyróżnienie. To duży sukces reprezentantów gminy i powiatu!

Podsumowując  werdykt jury stwierdziło: "Głównym celem festiwalu jest ochrona tradycyjnego repertuaru i tradycyjnego stylu muzykowania i śpiewu. Tradycja ludowego śpiewu i muzykowania jest cenną i istotną częścią polskiego, niematerialnego dziedzictwa kulturowego, która to część nie może być zaprzepaszczona w nowych warunkach cywilizacyjnych (...)". Takie też przesłanie przyświeca animatorom  kultury i twórcom ludowym z powiatu kutnowskiego. Dla nich  jest to znakomite wyróżnienie i dowód uznania ich talentu oraz osiągnięć artystycznych.

- Wyjazd zespołów śpiewaczych: "Krzyżanówek" - reprezentant powiatu kutnowskiego, "Rustowianki", "Młogoszyn", "Kaszewianki", "Siemienice" był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Krzyżanów i Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Dzięki temu wsparciu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zaprezentowania się, promowania kultury regionu, wymiany doświadczeń i uczestnictwa w panelach warsztatowych -  mówi Marek Ciąpała, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie.

W wyjeździe na festiwal uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych: Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski, Marek Ciąpała - Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Walczewski - Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska - Radna Rady Powiatu Kutnowskiego oraz Zygmunt Jasiński - Prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów. 

Gratulacje!

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone