Zamknij
REKLAMA

Czym są kontenery chłodnicze i jakie mają zastosowanie

17:01, 01.07.2019 | (.)
Skomentuj

Kontenery chłodnicze to pojemniki wykorzystywane podczas transportu towarów wymagających określonej, stałej temperatury. Stosowane są również do przechowywania świeżych lub mrożonych produktów. Kontenery chłodnicze uważane są za urządzenia wyjątkowo wydajne i trwałe. W tym poście przedstawimy główne zalety, sposób działania oraz korzyści płynące z używania tego typu sprzętu w firmie.

Do czego służy kontener chłodniczy?

Kontenery chłodnicze służą do transportu ładunków, zapewniając mobilne chłodzenie. Kontenery wykorzystywane są w określonych sytuacjach, w których konieczne jest chłodzenie lub zamrażanie produktów. Są mobilnym rozwiązaniem do przechowywania krótko lub długoterminowego z możliwością transportu towarów na duże odległości. W przedsiębiorstwach, które wymagają specjalnych temperatur do przechowywania produktów, kontener chłodniczy działa jako alternatywa, skutecznie zastępując korzystanie z chłodni. Ponieważ jest to bardzo wszechstronne urządzenie, jego zastosowanie ma wiele zalet w przestrzeni komercyjnej.

Jak działa kontener chłodniczy?

Kontenery chłodnicze wyposażone są w izolację termiczną, dzięki czemu w ich wnętrzu utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Pojemnik posiada specjalny system chłodzenia, który utrzymuje temperaturę wewnętrzną w zależności od potrzeb. Wielką tajemnicą kontenerów chłodniczych jest wewnętrzny przepływ powietrza. Nawet jeśli obciążenie jest maksymalne, przepływ powietrza nie powinien być blokowany, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na linie, które wyznaczają granicę załadunku. Ponadto podłoga posiada aluminiowe profile typu T, które zapewniają przepływ schłodzonego powietrza pod produktami, aby umożliwić utrzymanie wymaganej temperatury. Wśród sprzętu dostępnego na rynku, kontenery chłodnicze są jednym z najbardziej popularnych urządzeń ze względu na skuteczność w przechowywaniu produktów, które muszą być stale chłodzone. W tym celu niezbędne jest zastosowanie specjalnych powłok izolacyjnych oraz urządzeń do kontroli temperatury, a w niektórych przypadkach instalowany jest również wydajny klimatyzator. Kontenery chłodnicze są odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Kontenery są dostępne w kilku rozmiarach, ale najpopularniejsze są te o długości 6 lub 12 metrów.

Co można przechowywać w tego typu pojemniku?

System chłodniczy został opracowany tak, aby spełnić różnorodne wymagania produktów łatwo psujących się, mrożonych lub wymagających środowiska o określonej temperaturze. Każdy produkt, który wymaga pewnej stałej temperatury, może być umieszczony w kontenerze chłodniczym. Do produktów tych należą owoce i warzywa, mięso, drób i ich pochodne, owoce morza, ryby, napoje i produkty mleczne, produkty chemiczne i farmaceutyczne, kwiaty i rośliny, wyroby czekoladowe, lody.

Warto wspomnieć, że wszystkie modele kontenerów chłodniczych są opracowywane przez wyspecjalizowanych inżynierów. Dzięki temu kontenery spełniają najwyższe standardy i rygorystyczne normy, w celu zapewnienia doskonałego poziomu wydajności i trwałości urządzeń na co dzień, a także przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju.

Po więcej informacji, zapraszam na https://www.eberspaecher.pl/produkty/pozostale-produkty/chlodnictwo/kontenery-chlodnicze.html

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone