Zamknij
REKLAMA

Firany gotowe do salonu i wiosenne porządki

05:51, 18.06.2019 | (.)
Skomentuj

Wiosną najczęściej odczuwa się potrzebę porządkowania i odświeżania wszystkiego wokoło. Dotyczy to terenu przy domu jak też całego domu. Po zimie dobrze jest zrobić wielkie porządki, ale przecież nie sposób zmieniać co roku mebli czy dywanów. Najlepiej wiec jest zmienić to, co nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Najczęściej w takich przypadkach, na pierwszy ogień idą firany do salonu. Niby niewiele pracy i pieniędzy a efekt może być zaskakująco świeży, w równym stopniu w wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. W środku zmianę zobaczą goście a od zewnątrz sąsiedzi i przechodnie. Sami gospodarze też poczują wiosenny powiew zmian.

Na jakie firany do salonu się zdecydować? Jak z każdym elementem wystroju wnętrz, tutaj jest podobna sytuacja. Wszystkim kieruje moda. Są co prawda pewne zasady których należy się trzymać przy wyborze, jednak zazwyczaj kupuje się, to co jest w sklepach. Sprzedawcy wiedzą co jest aktualnie na topie. W każdym razie zawsze jest wybór, czy kupić firany gotowe, czy też zaopatrzyć się w firany z metra, pociąć i wykończyć u zaprzyjaźnionej krawcowej. W takim przypadku trzeba dobrze obliczyć potrzebną ilość centymetrów. Należy dodać coś na szwy wykończeniowe i oczywiście dodatkowe metry na przymarszczenie, o ile taki model jest przewidziany. Nie mniej jednak nigdy wielkość firany do salonu nie odpowiada dokładnie wymiarom okna. Zawsze musi być jakiś zapas.

Charakter firany, bez względu na modę, powinien być dobrany do rozmiaru salonu. Ciężkie materie mogą być przytłaczające w małych pomieszczeniach. Ponadto będą zajmowały dużo miejsca. Tego typu firany do salonu lepiej się prezentują w dużych salonach. Jednak czasem warto spróbować złamać zasady. Podążając za trendami, można kupić cienkie i lekkie firany gotowe i upiąć fantazyjnie na oknach. Efekt na pewno będzie zadowalający. Czasem dopasowując firany do antycznych mebli można dojść do innych odkryć w temacie urządzania wnętrza. Po prostu zabytkowe firany będą wtedy lepiej się prezentowały niż firany nowoczesne. Kto jednak nie lubi staroci z secondhandu, może zamówić repliki w jednej z pracowni rękodzieła. Wyrabia się tam piękne repliki starej koronki filetowej. Można ją z powodzeniem zawiesić na oknie. Zresztą taka była jej pierwotna rola.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://i-firany.pl

Kupując firany gotowe, czy też dopiero materiał do uszycia, należy zastanowić się nad rodzajem tkaniny. Ważne jest, czy zależy nam na sporej ilości światła w salonie, czy raczej na półmroku pasującym do aktualnego oświetlenia. Ciemne firany dobre są, gdy chcemy się chować przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Natomiast lekkie firany nowoczesne, z reguły niczego nie zasłaniają, zwłaszcza, gdy na dworze ciemno a w pomieszczeniu pali się światło. Możliwe jest zaradzenie temu problemowi. Można w oknie dodać inne przedmioty zasłaniające, takie jak rolety, wysoką roślinność, czy inne ozdoby okienne. W tym wypadku występuje sporo ciekawych możliwości aranżacyjnych. Firany do salonu mogą być wybrane w ten sposób, by współgrały z sezonowymi ozdobami okiennymi, na przykład związanymi z Wielkanocą.

 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone