Zamknij
REKLAMA

Praca w Kutnie - co warto wiedzieć o tamtejszym rynku pracy?

17:18, 22.05.2019 | (.)
Skomentuj

Kutno to niewielkie miasto w województwie łódzkim, które stwarza dobre warunki do życia. Cisza i spokój, z drugiej strony zaś dynamiczny rozwój - wszystko to sprawia, że mieszkańcy tego miasta to właśnie tu chcą żyć i pracować.  Czy jednak nie mają problemów ze znalezieniem pracy? Jak wygląda tamtejszy rynek pracy? Co z bezrobociem? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Jak wygląda stopa bezrobocia w Kutnie?

Bezrobocie na terenie całego naszego kraju osiągnęło niski, rekordowy wręcz poziom. Nie inaczej jest w Kutnie. Tamtejsze media donoszą, że już w październiku 2017 r. odnotowano w Kutnie najniższe bezrobocie w historii tego miasta. Co więcej, sytuacja ciągle się poprawia. Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie podaje, że w kwietniu 2019 roku w tym ponad 40 tysięcznym mieście bezrobotnych było zaledwie 3654 osoby. To naprawdę dobry wynik.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy?

W większości polskich miast istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, budowlańców, osób pracujących w branży IT oraz w sektorze usług. W Kutnie, z racji wielu zakładów przemysłowych spore zapotrzebowanie jest również na pracowników produkcji oraz operatorów maszyn. Pracodawcy z tego miasta już od dłuższego czasu zmagają się z brakiem pracowników mogących zająć te stanowiska. Stąd też zwiększająca się liczba obywateli innych krajów, którzy przyjmowani są do pracy w zakładach w tym mieście. Mimo to, chcąc podjąć zatrudnienie w jednej z wymienionych branż możemy mieć pewność, że znajdziemy pracę w krótkim okresie czasu.

Ile można zarobić w Kutnie?

Wiemy już, że w Kutnie bez problemu możemy znaleźć pracę. Czy jednak uda się nam z niej utrzymać? Okazuje się, że tak, choć nie da się ukryć, że jak każde mniejsze miasto tak również i Kutno nie oferuje spektakularnych zarobków. Średnia wysokość wynagrodzenia w tym mieście wynosiła w 2018 roku 4 tysiące złotych brutto. Oznacza to, że mieszkańcy Kutna zarabiali średnio o 9% mniej niż mieszkańcy województwa łódzkiego.

Podsumowując, Kutno to miejsce, w którym nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy. Wystarczy sprawdzić dostępne w sieci oferty pracy w Kutnie by znaleźć ogłoszenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone