Zamknij
REKLAMA

Sprawdź jak wybrać odpowiedni grill ogrodowy

11:03, 22.05.2019 | (.)
Skomentuj

Zgłodniałeś? To najwyższa pora, aby wrzucić kawałek soczystego mięsa na grilla. Równie dobrą opcją będzie ryba opiekana w sosie ziołowym albo opcja dla wegetarian – zapiekane bakłażany, nadziewane papryki oraz ser pleśniowy. Niezależnie od tego która potrawa smakuje Ci najbardziej – warto skorzystać ze sprzyjającej aury i zjeść pyszny obiad w ogrodzie. Moda na grillowanie jest silnie zakorzeniona w naszym kraju i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż potrawy przygotowywane w ten sposób cieszą się niesłabnącą popularnością. Grillowane mięso smakuje znacznie lepiej niż smażone na patelni, a zapiekane warzywa nabierają szlachetnego smaku dzięki możliwości wędzenia ich w tracie obróbki termicznej.

Grille ogrodowe – różne rodzaje

W ofercie dostępnej na rynku znajdziemy różne rodzaje sprzętu do grillowania, m.in. klasyczne grille węglowe, profesjonalne grille elektryczne oraz gazowe grille przeznaczone w znacznej mierze dla branży gastronomicznej. Grille węglowe nawiązują do pradawnych tradycji opiekania mięsa nad paleniskiem, a grill elektryczny powstał z myślą o osobach ceniących przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, gdyż nie trzeba się trudzić przy rozpalaniu grilla, ani nadmiernie angażować w sam proces opiekania potraw ze względu na różne udogodnienia. Poza tym czas przygotowywania potraw na elektrycznym grillu jest znacznie krótszy niż w innych rodzajach grillów.

Krótka charakterystyka urządzeń do grillowania marki Weber

Obecne grille przybierają nowoczesne, niezwykłe kształty i są wyposażone w szereg różnych funkcji, dzięki którym grillowanie przebiega bardzo sprawnie, a przyrządzane potrawy smakują wyśmienicie. Jednak design jest tylko jednym z wyróżników tych urządzeń, obok znacznie ważniejszych takich jak doskonała jakość wykonania, najwyższej klasy materiały, a także wysoka funkcjonalność i wygoda podczas użytkowania. Amerykańska marka Weber zadbała o to, aby grille przeznaczone do opiekania potraw na świeżym powietrzu były ergonomiczne, bezpieczne i wyposażone we wszelkie udogodnienia. Dzięki temu zarówno grille węglowe, jak również gazowe i elektryczne pozwalają na wygodne przygotowanie potraw dzięki poręcznym blatom roboczym, a temperaturę paleniska można precyzyjnie kontrolować za pomocą pokrywy, a także zintegrowanego termometru. Żeliwne, wyjątkowo odporne ruszty do grillowania zostały pokryte specjalną, trwałą emalią, dlatego opiekanie na nich stanowi prawdziwą przyjemność, a elementy samoczyszczące pozwalają perfekcyjnie dbać o urządzenie.

Nawiązanie do tradycji barbecue – grill węglowy

Do amerykańskich pikników oraz barbecue urządzanych w przydomowych ogródkach nawiązują przede wszystkim grille węglowe. Wyposażono je nie tylko w mocne ruszty wykonane ze stali nierdzewnej, ale również odpowiednią płytę izolacyjną przeznaczoną do wędzenia produktów oraz pokrywę z regulowanymi, uchylnymi wywietrznikami, dzięki którym można lepiej sterować temperaturą grilla. Na stronie dystrybutora marki Weber https://www.top-grille.pl/ znajdziemy nie tylko nowoczesne grille węglowe części i akcesoria niezbędne do obsługi tych urządzeń, ale także dodatkowe elementy wymienne.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone