Zamknij
REKLAMA

Czy feromony wpływają na nasze zachowanie?

12:06, 09.05.2019 | (.)
Skomentuj

Często słyszy się, że feromony mogą oddziaływać na zachowanie ludzi. Oznacza to, że odpowiednie substancje mogą wpływać na zachowanie danej osoby. Oczywiście różne feromony będą działać na kobiety, a inne na mężczyzn. Czym są zatem feromony, jak działają i czy mogą determinować ludzkie zachowanie?

Feromony - co to?

Feromony są to substancje semiochemiczne służące do biologicznej komunikacji - u części zwierząt stanowią one podstawę komunikacyjną, dzięki której można przekazywać otoczeniu informacje o dniach płodnych, gotowości do rozrodu, czy statusie w stadzie. U ludzi ich rola ograniczyła się wraz z procesem ewolucji, jednak jak pokazują badania, wciąż mogą modyfikować nasze zachowania. Feromony płciowe mogą działać na osobniki, przywabiając je lub wpływając na ich reakcję płciową w stosunku do innej osoby. W naturze istnieją także inne rodzaje feromonów jak alarmowe, odstraszające i obronne. Obecnie feromony płciowe stosowane są w kosmetykach, przede wszystkim perfumach z feromonami. Ich zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności, przyciągnięcie uwagi otoczenia, oraz zwiększenie pożądania.

Jak działają feromony?

Feromony zawarte we współczesnych perfumach mają na celu przekazywać odpowiednie informacje. Oczywiście są to informacje wysyłane podświadomie. Dotyczą one zazwyczaj płci, gotowości do rozrodu itp. Zastosowanie ich w perfumach może zwiększać zainteresowanie osobą, która ich użyła, ale także potęgować podniecenie seksualne nawet o 200%! Tym samym osoba używająca perfum z feromonami staje się dla potencjalnych partnerów bardziej atrakcyjna, pociągająca i jednocześnie pewna siebie. Takie reakcje zostały potwierdzone przez liczne badania naukowe dotyczące reakcji na feromony osób o różnej płci i różnej orientacji seksualnej. Więcej na ten temat przeczytacie w opracowaniu bibliografii naukowej: Czy feromony działają? – badania naukowe.

Jaki wpływ mogą mieć dane feromony na zachowanie ludzi?

W naturze występuje wiele rodzajów feromonów, które mogą mieć różne działanie na poszczególne osoby. W związku z tym można wyróżnić substancje, które mają na ludzi wpływ. Przykładem są np. androstenol i androsteron, które wzmagają chęć nawiązywania kontaktu z mężczyznani. Podobnie działa androstadienon mający wpływ na to, jak odbiera się poziomu atrakcyjności danego mężczyzny. Wówczas jego szanse na powodzenie znacznie się zwiększają. Zgodnie z badaniami niektóre feromony mogą po prostu korzystnie wpływać na nastrój. Dlatego też perfumy z feromonami mogą przykryć np. stres, a wyeksponować pewność siebie i inne pozytywne cechy. 

Jakie feromony warto wybrać?

Wybierając feromony warto wybrać sprawdzone marki, wyprodukowane według standardów EU. Na popularnych portalach aukcyjnych można nabyć wiele podróbek, o niskim stężeniu, a co za tym idzie delikatnym działaniu. Mocne produkty, zapewnią długie i zauważalne efekty nawet przy aplikacji kilku kropli. Warto zwrócić uwagę na produkt Pheroamore - czyli kolekcję feromonów dla kobiet i dla mężczyzn, których zapach utrzymuje się nawet do 10 godzin. 

Dowiedz się więcej: Ranking feromonów

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

marcinmarcin

2 0

Oo fajne kiedyś kupiłem kilka feromonów i jedne były naprawdę bardzo dobre w działaniu, chętnie spróbuję i tych bo widzę żę wyglądają ciekawie 00:37, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone