Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz tenisowy?

21:27, 06.05.2019 | (.)
Skomentuj

Pierwszy samodzielny wyjazd pociechy na kolonie czy obóz jest zazwyczaj silnym przeżyciem – zarówno dla rodzica, który musi uporać się ze strachem, jak też dla dziecka, które musi nauczyć się radzić sobie z rozłąką. Przy niewielkich niedogodnościach tego typu wyjazd niesie ze sobą szereg korzyści. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione w poniższym tekście. Zaczynamy!

1. Obóz tenisowy – jakie korzyści dla dziecka płyną z aktywnie spędzonego czasu?

2. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na obóz tenisowy?

Obóz tenisowy – jakie korzyści dla dziecka płyną z aktywnie spędzonego czasu?

Wśród szeregu istotnych korzyści, jakie płyną dla pociechy, która sama wybiera się po raz pierwszy na obóz tenisowy, znajdują się aspekty takie jak:

  • nauka samodzielności – wyjazd do nowego miejsca bez rodziców wiąże się z nauką odpowiedzialności za siebie samego; w ten sposób dziecko, do tej pory otoczone opieką i parasolem ochronnym, uczy się radzenia sobie w sytuacjach, gdy w pobliżu nie ma jego rodziców; tym samym wyrabia w sobie poczucie samodzielności, zaradności i pewności siebie – cech tak przydatnych w nastoletnim i dorosłym życiu;
  • zwiększanie potencjału – dzieci zazwyczaj rozwijają się szybciej wtedy, gdy przebywają w towarzystwie rówieśników; wówczas do głosu dochodzi zdrowa rywalizacja, która pomaga osiągnąć wyznaczone cele i poczuć wewnętrzną siłę do pokonywania pojawiających się trudności; więcej informacji na temat uczestnictwa w obozie tenisowym można znaleźć na stronie internetowej https://deski.org/obozy-tenisowe/;
  • aktywność na świeżym powietrzu – w czasach, gdy urządzenia mobilne stanowią atrakcyjną alternatywę dla wychodzenia z domu wiele pociech nie zażywa tyle ruchu, ile powinno; obóz tenisowy pozwala na nowo obudzić w sobie sportową pasję i skupić się na poprawianiu umiejętności gry w tenisa.

Dlaczego jeszcze warto wybrać się na obóz tenisowy?

Samodzielny wyjazd na swój pierwszy w życiu obóz stanowi świetną okazję do poznania osób żywo zainteresowanych sportem. Dziecko ma możliwość nawiązania nowych, interesujących relacji. Sytuacja ta dotyczy to nie tylko poznania rówieśników, ale również dorosłych pasjonatów tenisa, którzy mogą stać się sportowymi mentorami dla młodszych. Dziecko, przebywając przez kilka lub kilkanaście dni w nowym otoczeniu, szybko nawiązuje nowe przyjaźnie i sympatie. W ten sposób staje się pewniejsze siebie, odważniejsze i bardziej śmiałe w kontaktach z nowymi osobami. Rozwija się emocjonalnie i towarzysko, a także spędza – w sposób wartościowy – czas z rówieśnikami.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone