Zamknij
REKLAMA

Wybierasz się na wakacje za granicę, sprawdź które kraje są niebezpieczne

10:28, 08.04.2019 | (.)
Skomentuj

Wybierając się na wakacje za granicą należy przede wszystkim sprawdzić, czy wybrany przez nas kierunek jest bezpieczny. Pomoże nam w tym strona MSW, na której znajdziemy najświeższe informacje o mogących nas spotkać zagrożeniach w danym kraju. Warto takie informacje sprawdzić przed wyjazdem.

Mając na myśli wakacje skupiamy się na wypoczynku, plażach, ciekawych miejscach i ludziach. Jednak w wielu rejonach świata trwają wojny domowe, walki zbrojne, jest duże ryzyko ataku terrorystycznego czy nawet zagrożeń naturalnych. Nie ma krajów, które są w 100 % bezpieczne, ale są takie, w których zagrożenie jest mniejsze.

Kraje, do których się wybieramy nie zawsze są w stanie zapewnić bezpieczeństwo przebywającym tam turystom. Okazuje się, że te najbardziej popularne turystycznie nierzadko są również miejscami najbardziej niebezpiecznymi. Mowa tu między innymi o Tunezji, Turcji i Egipcie.

Jakie kraje MSW uznaje za niebezpieczne?

Tunezja - jeszcze kilka lat temu kraj ten był licznie odwiedzany przez Polaków. Jednak po zamachach terrorystycznych w 2015 r. popularność Tunezji znacznie spadła. Mimo wprowadzenia ochrony w hotelach Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do tego kraju.

Turcja - MSW ostrzega przed podróżowaniem w rejony wschodnie i południowo- wschodnie ze względu na prowadzone tam działania zbrojne. Sytuację pogarszają ostatnie zamachy w Stambule.

Egipt - MSW ostrzega również przed wyjazdami do Egiptu, poza wycieczkami zorganizowanymi do miejscowości turystycznych nad Morzem Czerwonym takich jak Hurghada czy Sharm el-Sheikh.

Karaiby - rejon niebezpieczny ze względu na występujące tam huragany w okresie czerwiec - listopad. Mogą zagrażać one życiu i zdrowiu, z tego względu należy omijać te miesiące. W 2017 potężne huragany przyniosły śmierć tysiącom osób, a setki zostały uwięzione na wyspach, nie mogąc się wydostać z powodu ogromnych zniszczeń.

Francja, Belgia - co ciekawe te 2 europejskie kraje również znajdują na liście krajów, gdzie są realne zagrożenia ataków terrorystycznych. Przebywając w Belgii i Francji najlepiej będzie unikać imprez zbiorowych.

Gdzie jest najbezpieczniej?

Według ostatniego raportu Global Peace Index najbezpieczniejsze kraje na świecie to Islandia, Nowa Zelandia, Portugalia, Dania. Te kraje uplasowały się w czołówce. Skoro nie możemy jechać do miejsc, które do tej pory cieszyły się największą popularnością to warto odwiedzić inne, dotąd nieznane nam miejsca. Świat jest ogromny, wyborów mamy w wiele. W samej Europie jest niemało atrakcyjnych i bezpiecznych kierunków jak Grecja, Hiszpania, Włochy czy Bułgaria. Coraz popularniejsze są Bałkany. Oczywiście nie zapominajmy też o Polsce, która może poszczycić się wieloma ciekawymi i pięknymi miejscami.

Podsumowanie.

Przed zdecydowaniem się na wakacyjny wyjazd warto wziąć pod uwagę ostrzeżenia MSW. Są to oczywiście sugestie i zawsze znajdą się tacy, którzy wybiorą się w najbardziej niebezpieczne rejony. Jednak trzeba pamiętać, że w razie gdy spotka nas coś złego, polski konsulat może nie być w stanie nam pomóc i będziemy pozostawieni sami sobie.

Przeczytaj również Karta EKUZ co to jest i czy warto ją nabyć przed wyjazdem za granicę?

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone