Zamknij
REKLAMA

Męskie poczucie własnej wartości - jak o nie zadbać?

14:39, 29.03.2019 | (.)
Skomentuj

To jacy jesteśmy i jakie życie prowadzimy zależy głównie od tego na jakim poziomie samopoznania jesteśmy oraz, to jak się czujemy sami w swoim towarzystwie. Jeśli chcemy być szczęśliwi, to konieczne jest osiągnięcie samoakceptacji oraz wypielęgnowanie w sobie poczucia własnej wartości. Jeśli tego nie zrobimy trudno nam będzie znaleźć cokolwiek co sprawi nam przyjemność, ponieważ nie będziemy w stanie czuć wdzięczności do samych siebie, ponieważ nie będzie w nas akceptacji. To właśnie miłość do samego siebie jest w naszym życiu najważniejsza. Jeśli sami nie czujemy do siebie szacunku, miłości i nie akceptujemy siebie, to kontakt z innymi również będzie nam sprawiał problem - zauważa autor strony https://memberxxl.pl/.

Dlaczego poczucie własnej wartości, jest ważne?

Ważne jest to, by każdy człowiek miał poczcie własnej wartości. Jest to fundament, który pozwala nam na budowę swojego życia, rozwój osobisty i emocjonalny. To bardzo istotne, ponieważ to, jak postrzegamy i traktujemy siebie ma wpływ na całe nasze życie, a nawet kontakty z innymi. Poczucie własnej wartości wpływa na pracę, związek oraz na wszystko, co robimy.

Możemy mieć samoocenę pozytywną lub negatywną. Jeśli nie czujemy się ze sobą dobrze, to mamy niską i negatywną samoocenę. Jeśli o nią prawidłowo nie zadbamy, to może się u nas pojawić wiele innych poważniejszych problemów na tle psychicznym. To w jaki sposób siebie taktujesz i jak o sobie mówisz wpływa na to, jak inni cię widzą. Jeśli ty w siebie nie wierzysz, to znacznie częściej jesteś skazany na porażkę. Pamiętaj, że jeśli ty w siebie nie uwierzysz, to nikt inny również tego nie zrobi, ponieważ nie dasz mu do tego powodów. Twoja niska samoocena może cię ograniczać i kłaść ci kłody pod nogi. To dlatego tak ważne jest to, byś zaczął od siebie i przyjął siebie w najlepszej wersji jaką masz dla siebie do zaoferowania. To jak ty traktujesz siebie wpływa na to, jak inny cię traktują.

Zawsze bądź świadom zwycięstwa

To, czy widzisz swoje sukcesy, nawet te najmniejsze dużo o tobie mówi. Jeśli je umniejszasz, to niedobrze. Każdy twój sukces, to zwycięstwo, którym należy się cieszyć i pielęgnować. Takie zachowanie jest jednym z najlepszych sposobów na to, by pielęgnować w sobie poczucie własnej wartości. A jeśli chcesz osiągnąć samoakceptację, to konieczne jest uświadomienie sobie, jakie i kiedy osiągasz sukcesy. Nawet te małe czynności, które ci się udały powinny cię skłonić do pochwalenia samego siebie. Przecież zawiezienie dziecka do przedszkola bez żadnych przeszkód i tak, by i ono i ty się nie spóźniło, to twój jeden mały sukces. A w twoim życiu jest ich całe mnóstwo.

Uwierz w siebie

Nigdy nie doprowadzaj do tego, że z powodu braku pewności siebie zaprzeczasz swojemu zdaniu. Zawsze podążaj za tym w co wierzysz, a wierzyć powinieneś najbardziej w siebie samego. Każdy z nas ma swoje poglądy i myśli, a ty również masz do tego prawo i nie ma co się tego wstydzić. Jeśli zaczniesz zaprzeczać swojej naturze poczujesz się w swojej skórze jeszcze gorzej i trudniej będzie ci się zaakceptować. A jeśli ktoś nie zgadza się z twoim przekonaniem, to trudno, nie zawsze wszyscy będziemy zgodni i nie ma się co tym przejmować.

Pamiętaj o swoich mocnych stronach

Każdy z nas jest w czymś najlepszy. Dla jednych śpiewanie to najlepsza i najłatwiejsza rzecz na świecie, dla innych rozwiązanie matematyczne to łatwizna, a dla kogoś innego napisanie książki to bułka z masłem. Każdy z nas ma inne umiejętności, które należy pielęgnować i rozwijać. Dzięki nim możemy stać się wyjątkowi i nie można o tym zapominać. Jeśli więc czujesz się źle, bo nie umiesz śpiewać, poszukaj czegoś innego w czym na pewno będziesz dobry. Z pewnością znajdziesz w sobie ukrytą umiejętność, która pozwoli ci się poczuć lepiej.

Zaakceptuj siebie

W obecnych czasach wiele osób ma problem z akceptacją siebie. To jacy jesteśmy powinno nas cieszyć. Każdy człowiek na ziemi jest inny i wszyscy mamy kompleksy. Nikt nie jest idealny, więc ty od samego siebie również nie musisz tego wymagać. To jak czujesz się z samym sobą będzie miało wpływ na twoje całe życie. Jeśli nie akceptujesz swojego wyglądu, to nie będziesz umieć nawiązać z nikim szczerej i przyjemnej rozmowy. Całe życie będziesz czuć się oceniany, nie tylko przez siebie, ale także przez innych. Jeśli pokochasz siebie takim jaki jesteś, twoje życie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. A w pokochaniu siebie, na pewno pomoże ci myśl, że tak naprawdę nikt cię nie ocenia za to jaki jesteś. Każdy jest zbyt mocno zajęty samym sobą.

Nie porównuj się z innymi
Częstym błędem ludzi jest to, że cały czas się z kimś porównują. Jest to zły nawyk, który prowadzi do wielu problemów emocjonalnych. Niestety zawsze znajdzie się ktoś lepszy od nas. Jednak jeśli będziesz swoją najlepszą wersją siebie, to nigdy nie poczujesz się gorszy od innych. To ty jesteś ważny i to swoim życiem powinieneś zajmować się najbardziej. Zajmij się więc robieniem wszystkiego, by mieć wspaniałe i szczęśliwe życie, a nie szukaj porównania do innych.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone