Zamknij
REKLAMA

Liposomalna a „zwykła”, czyli która forma witaminy C lepsza?

10:40, 18.03.2019 | (.)
Skomentuj

Witamina C w kilku postaciach – czy wiedziałeś? Jak najbardziej jest to faktem, a jednym z dowodów to potwierdzających okazuje się istnienie tytułowej liposomalnej witaminy C, która – jak wynika z badań naukowych – wchłania się niemal w dziewięćdziesięciu procentach. Nie ma żadnej innej, aż tak dobrze przyswajalnej formy kwasu askorbinowego.

Im wolniej, tym lepiej

Największą korzyścią przyjmowania suplementów diety w postaci liposomalnej witaminy C, dostępnej jako certyfikowane preparaty typu wyroby marki Swanson, okazuje się bardzo powolnie następujący proces uwalniania się w organizmie. Tym samym, nie ma co ukrywać, że dobroczynny wpływ omawianego kwasu askorbinowego odnotowywany jest znacząco dłużej niż nawet przy bardzo regularnym zażywaniu wysokiej jakości, ale jednak „zwykłej” witaminy C.

Ciekawe badania

Jakiś czas temu amerykańscy eksperci potwierdzili, że kwas askorbinowy w opisywanej postaci ma skuteczny wpływ na powodzenie terapii onkologicznej. Przeprowadzono interesujące doświadczenie na myszach, którym podawano chemioterapię. Jak się okazało w ramach testu-  witamina C liposomalna przyczyniła się do znaczącego podniesienia poziomu efektywności kuracji. Później zaczęto korzystać z tego naturalnego i powszechnie dostępnego lekarstwa w walce z nowotworami u ludzi. Chorzy otrzymywali opisywany składnik dożylnie, a rezultaty były niesamowite. W bardzo krótkim okresie polepszyła się jakość życia pacjentów, a odczuwany przez nich ból i dyskomfort zaczęły się wyraźnie zmniejszać.

Liczne właściwości

Skąd aż tak duża rola liposomalnej witaminy C? Wybierając wspomniane już wcześniej, atestowane produkty suplementowe takie jak chociażby marki Swanson, można zagwarantować swemu organizmowi szybką dostawę liposomów do wszelkich komórek systemu krwionośnego. Dopiero na tym etapie następuje uwolnienie omawianego kwasu askorbinowego, a przez to jest on w stanie wchłonąć się w prawie stu procentach. Klasyczna witamina C natomiast jest przyswajana prawdopodobnie maksymalnie w sześćdziesięciu procentach. Dla porównania, zażycie kapsułki witaminy C liposomalnej od Swanson potrafi dać taką porcję kwasu askorbinowego, jak wlew dożylny. Uspokajamy jednak, że mimo silnego działania i prawdziwej rewolucji zdrowotnej, jaką ten składnik jest w stanie wywołać w organizmie, nie przynosi ona spustoszenia w wątrobie czy żołądku, będąc dla tych organów zupełnie bezpieczną.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone