Zamknij
REKLAMA

Wybieramy wyciągarkę samochodową - na co zwrócić uwagę?

09:40, 18.03.2019 | (.)
Skomentuj

Zastrzyk adrenaliny związany z jazdą terenową jest intrygującym bodźcem dla niejednego fana off-roadu. Czasami jazda kończy się sytuacją podbramkową, z której jednym wyjściem jest wezwanie kosztownej pomocy drogowej bądź wykorzystanie wyciągarki samochodowej. Jeśli zdecydowałeś się na wyposażenie samochodu w ten pomocny element warto, abyś zwrócił uwagę na jego najważniejsze parametry.

Zastosowanie wyciągarki samochodowej

Wyciągarka samochodowa jest pomocna nie tylko na zaśnieżonym terenie, w błocie czy podczas załadunku motorówki na przyczepę. Przeczytaj także: Jak wybrać wyciągarkę samochodową, która spełni oczekiwania początkującego fana offroadu? Wyciągarki samochodowe sprawdzają się także podczas codziennej jazdy.

Uciąg, siła i montaż wyciągarki samochodowej

Zanim podejmiesz decyzję zakupową, warto poświęcić czas na porównanie dostępnych produktów oraz przeanalizowanie poszczególnych parametrów wyciągarek samochodowych. Najważniejsze z nich to: maksymalny uciąg, który powinien być dobrany do Twojego pojazdu, siła oraz sposób montażu.

Dobór wyciągarki powinien być dokonywany przy uwzględnieniu jej późniejszego zastosowania oraz parametrów, z których bez wątpienia najważniejszy to maksymalna siła uciągu. Warto pamiętać, że wartość tej siły odnosi się wyłącznie do pierwszego zwoju liny. Ciężar samochodu powinien stanowić połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Należy pamiętać, że podstawowe parametry wyciągarki zawsze są podane dla uciągu na płaskim terenie, a każde wzniesienie powoduje dodatkowy opór. Maksymalny uciąg podawany jest w przeliczeniu na funty czyli w ibs.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Dodatkowo, zwróć uwagę na moc silnika elektrycznego, rodzaj wyciągarki, okres gwarancji oraz na markę. Wybór wyciągarki samochodowej może stanowić spore wyzwanie. Parametry danej wyciągarki uzyskamy od jej producenta. O ile nie ma z tym problemu w przypadku urządzeń renomowanych firm takich jak, np. DragonWinch, to sprawa może wyglądać gorzej w przypadku chińskiego sprzętu.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone