Zamknij
REKLAMA

Test IQ przez internet? Czy tak się w ogóle da?

14:51, 15.03.2019 | (.)
Skomentuj

"Ciekawe jaki jest mój iloraz inteligencji i czy jestem mądrzejszy niż sam Einstein?". Ile razy zdarzyło się nam tak pomyśleć? Kilka albo kilkanaście. Jesteśmy ciekawi jakie jest nasze IQ i to jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego właśnie wyszukujemy różnych możliwości, aby to sprawdzić. Niestety większość testów w Internecie to bardzo specyficzne testy, aby każdy uzyskał wysoki wynik i tak naprawdę wcale nie sprawdzają ilorazu inteligencji. Czy zmierzenie swojego IQ testem przez Internet w ogóle jest możliwe?

Czym jest test IQ? Czy możliwe jest przeprowadzenie go przez Internet?

Test IQ jest testem psychometrycznym, który mierzy iloraz inteligencji. W zależności od tego ile punktów z niego uzyskamy, w takim procencie osób na całym świecie jesteśmy. A progów punktowych jest kilka. Jeśli uzyskamy poniżej 90 punktów to jesteśmy poniżej średniej, jeśli mieścimy się w progu 90-110 punktów to jesteśmy centralnie w samej średniej, a jeśli powyżej 110 punktów - jesteśmy w 2% całej populacji, która uzyskała taki wynik. Test mierzy nasze umiejętności kognitywne, czyli sprawność językową, skojarzeniową, analityczną, arytmetyczną oraz przestrzenną, czyli wszystko to, co można sprawdzić w sposób testowy.

Istnieje wiele różnych stron na których można, rzekomo, zrobić test IQ, który będzie miał realne wyniki. Ale nie jest to do końca prawda. Prawdziwy test IQ układany jest przez specjalistów, większość testów IQ internetowych jest robione przez redaktorów, którzy specjalnie tworzą go w taki sposób, aby jak najwięcej osób miało dobry wynik i chętnie dzieliło się nim na swoich social mediach, chwaląc się w ten sposób przed znajomymi, co automatycznie zachęca ich do zrobienia takiego testu. Nabijają w ten sposób kliki i wyświetlenia, i to jedyne na czym im zależy. Wiele stron pobiera również wielkie sumy za udostępnienie wyniku - w rzeczywistości liczą na podanie przez nas numeru telefonu, aby wysyłać do nas SMS-y specjalne, które są dodatkowo bardzo wysoko płatne. Oznacza to, że portal taki stara się pracować na pewnego rodzaju oszustwie, na które zgadzamy się kiedy podajemy swój numer telefonu. Unikajmy więc takich stron, aby nie mieć smutnej niespodzianki w postaci wysokiego rachunku za telefon.

Dobrze więc wybierać takie strony, które faktycznie mają do zaoferowania wartościowy test, nad którym siedzieli specjaliści, a nie redaktorzy i który naprawdę liczy iloraz inteligencji osoby, która go rozwiązuje. W innym przypadku naprawdę nie ma sensu ich rozwiązywać.

Gdzie znaleźć w Internecie dobry test IQ?

Jedną ze stron, gdzie można zrobić naprawdę wartościowy test, który zmierzy nasz iloraz inteligencji jest https://adconnect.pl/test-iq - tutaj test ułożony jest w taki sposób, że naprawdę trzeba się trochę nad nim nagłowić i faktycznie daje poprawne, nie zafałszowane, nie zawyżone wyniki. Dlatego tylko taki test ma jakikolwiek sens istnieć. Strona jest zaufana, więc na pewno nie zacznie wysyłać SMS-ów, za które będziemy musieli dodatkowo płacić, a jednocześnie z pewnością nie wykradnie naszych danych. To co? Kto jest gotowy aby przekonać się jak wysokie ma IQ?

 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone