Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto oszczędnościowe?

07:11, 19.02.2019 | (.)
Skomentuj

Oszczędzanie jest rozsądne pod względem perspektywy przyszłościowej. Bezpieczeństwo finansowe daje poczucie stabilizacji w sytuacji, gdy pojawiają się nieplanowane wydatki. Konto oszczędnościowe lub lokata są bezpiecznymi formami lokacji kapitału, dzięki którym nasze pieniądze nie tylko są należycie chronione, ale zarabiają. Oszczędności muszą procentować. Zakładając konto oszczędnościowe, należy jednak sprawdzić wiele możliwości, aby ulokować pieniądze rozsądnie i jak najkorzystniej. Co oczywiste, najlepsze konto oszczędnościowe, to takie z najwyższym oprocentowanie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Po pierwsze koszty

Konto oszczędnościowe zakładamy głównie po to, aby wartość naliczonych odsetek była większa, niż koszty z nim związane. Jeżeli bank pobiera opłatę za prowadzenie konta oszczędnościowego, warto poszukać bezpłatnego konta. Uważać należy na konta oszczędnościowe, które z założenia są bezpłatne. Takie konta zwykle kryją w sobie opłaty z tytułu operacji finansowych. Zagwarantowane mamy w umowie, iż jeden przelew z konta oszczędnościowego miesięcznie jest bezpłatny? Jest to standard. Zwrócić warto więc uwagę, jaki jest koszt pozostałych opłat. 

Jak założyć najlepsze konto oszczędnościowe?

Oferta banków obejmuje z reguły funkcjonowanie konta przez internet. Aby założyć konto oszczędnościowe, najpewniej będzie można dokonać formalności online. Najlepsze konta oszczędnościowe znajdziesz online, na specjalistycznych stronach z rankingami - np. www.wktorymbanku.pl/konta-oszczednosciowe/ Warto jednak upewnić się, czy nie będzie trzeba fatygować się do oddziału banku. Przed założeniem konta należy sprawdzić, jakie warunki są zagwarantowane osobom, które posiadają już rachunek osobisty w danym banku oraz czy są konkurencyjne oferty dla nowych klientów. Często banki kuszą ciekawymi, atrakcyjnymi promocjami, dodatkami. Jeżeli interesuje nas limit kredytowy, trzeba będzie dowiedzieć się, czy do danego rachunku jest on możliwy oraz ewentualnie, jaka jest jego wysokość.

Jak wysokie będą korzyści?

Oprocentowanie konta oszczędnościowego, to najważniejsza kwestia, na którą zwracamy uwagę, zakładając rachunek. Warto jednak z ostrożnością podejść do prezentowanych wartości procentowych. Banki kuszą potencjalnych klientów atrakcyjnym nagłówkiem, określającym wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego, jednak aby mieć pewność jawności i uczciwości oferty, warto zorientować się, czy oprocentowanie jest niezmienne przez cały czas obowiązywania umowy. Zdarza się, że banki oferują wysokie oprocentowanie przez pierwszy miesiąc lub trzy miesiące, następnie obniżają wysokość odsetek od kwoty na koncie oszczędnościowym. Przy okazji warto sprawdzić, czy robiąc więcej, niz jeden przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu, utracimy odsetki.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone