Zamknij

Wynajem wózka widłowego - przydatne wskazówki

18:23, 07.02.2019 (.) Aktualizacja: 18:37, 07.02.2019
Skomentuj

Jest wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę, planując pracę w firmie. Jednym z nich jest sprawne i bezpieczne przewożenie materiałów i produktów. Współcześnie najbardziej optymalną formą transportu w firmach są wózki jezdne. Ich zakup nie zawsze wydaje się ekonomicznie lub logistycznie uzasadniony. Inną opcją jest wynajęcie wózka widłowego. Niższe koszty takiej operacji, gwarancja sprawności pojazdu i duży wybór modeli zachęcają przedsiębiorców do częstszego korzystania z takiej oferty.

Warianty wynajmu wózka widłowego

Istnieje kilka wariantów, z jakich mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy chcą usprawnić działanie swojej firmy za pomocą operatora wózka widłowego. Podstawowy podział oparty jest o czas wypożyczenia wózka widłowego, może być on krótkoterminowy lub długoterminowy.

Jak dowiadujemy się od firmy Dunpol, wynajem wózka widłowego krótkoterminowo skierowany jest do firm, które realizują zlecenia, czasowe roboty budowlane lub spedycyjne – dla takich firm zakup pojazdu mija się z celem, lepiej doraźnie wynająć wózek jezdny i szybko zwrócić go po wykonanej pracy. Wypożyczenie wózka widłowego długoterminowo to opcja dla większych przedsiębiorstw. W Polsce chętnie z takiej oferty korzystają firmy z kapitałem zagranicznym. W dzisiejszych czasach ciężko o doświadczonego i solidnego operatora wózka widłowego, dlatego też firmy specjalistyczne poszerzają ofertę o możliwość wynajęcia wózka widłowego wraz z pracownikiem.

Co należy wiedzieć przed wynajęciem wózka widłowego?

Sukces zależy od tego, jak precyzyjnie określimy szczegółowe parametry wykonywanej pracy przez operatora wózka widłowego. Ważny jest udźwig pojazdu, jego środek ciężkości itp. Warto też wiedzieć jaki towar będzie przewożony – znać jego przybliżoną wagę oraz kształt. Dobranie wózka widłowego w ciemno może sprawić, że wynajmiemy pojazd zupełnie niefunkcjonalny w warunkach naszej firmy. Pamiętajmy zatem o określeniu parametrów ładunku. W tym celu przyda się prowadzenie ewidencji i dokładne konsultacje z pracownikami danego działu.

Kwestią niemniej istotną jest określenie wysokości, na jaką trzeba będzie wynieść tany ładunek. Operator wózka widłowego często ma w swoim obowiązku nie tylko przewożenie towarów, ale także ich efektywne magazynowanie, często na wysokości. Bez odpowiedniego wózka widłowego jest to niemożliwe. Wybierając pojazd w oparciu o parametry ładunku weźmy zapas, np. 20-30%. Dzięki temu wynajęty wózek widłowy nie będzie zawsze pracować na pełnych obrotach i będzie mniejsze ryzyko awarii i przestojów.

Przed podjęciem decyzji o wynajęciu wózka widłowego przemyślmy także to, na jakiej powierzchni będzie on docelowo pracował. Należy bowiem wiedzieć, że zupełnie inne opony i parametry techniczne charakteryzują wózki do prac na płaskim, wyrównanym terenie (np. na hali produkcyjnej), a inne wózki widłowe do prac na budowie, gdzie grunt może być nieregularny lub podmoknięty.

Źródło:
Dunpol - wózki widłowe Toyota
Wynajem wózków widłowych, części, sprzedaż i serwis
Złota 74, 62-800 Kalisz

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%