Zamknij
REKLAMA

Wprowadzamy dzieła sztuki do siedziby firmy. O czym musimy pamiętać?

15:58, 04.02.2019 | (.)
Skomentuj

Miejsce pracy tak jak każde inne, powinno stawiać w centrum potrzeby człowieka, zarówno w wypadku biur wielkich korporacji, jak i w dziale małych prywatnych interesów. Często jednak szefowie i znani CEO zupełnie zapominają o tym, że pracownik daje z siebie wszystko, gdy tylko otoczymy go odpowiednimi warunkami. Jak to zrobić i raz a dobrze stworzyć naszym ludziom niepowtarzalne środowisko powiemy posiłkując się opiniami ekspertów z branży.

Dzieła w ramach codzienności. Pracownicy będą zadowoleni

Oczywiście, rozmowę na temat obecności sztuki w miejscu pracy możemy rozpocząć od postawienia pytania, jak chcemy aby praca artysty oddziaływała na zatrudnionych w biurze. Otóż najważniejszą rolą obrazu bądź rzeźby powinno być kojenie i uspokajanie skołatanych serc oraz zszarganych rutynowymi przeciwnościami nerwów. Z tego względu powinniśmy przy doborze płótna zrezygnować z krzykliwych kompozycji i w zamian znaleźć coś, co harmonijnymi pociągnięciami pędzla oraz zachowawczą kolorystyką ewokować będzie poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

Wybór dzieła to wcale nie jest najtrudniejszą częścią wprowadzania wysokiej kultury pod strzechę naszego biura. Jak się okazuje, równie ważny co dobór dzieła będzie jego dopasowanie do koloru ścian w pomieszczeniu, ilości światła padającego na obraz oraz naturalnie zamówionych ram.

Współczesna sztuka - współczesna rama

Prace żyjących autorów często wywieszane są bez szczególnej oprawy, niekiedy wystarczy sam blejtram, by uzyskać pożądany przez artystę efekt otwartości kompozycji. Kiedy jednakowoż ramka wydaje się potrzebna, musimy pomyśleć nad jej kształtem, barwą oraz konstrukcją. To pewne, że mniej klasyczne odsłony sztuki wołać będą o prostotę i niezakłóconą geometrię oprawy, jednak postawienie na jeden konkretny kolor czworoboku może okazać się kłopotliwe.

Naturalnymi wyborami są tutaj raczej pełne kolory, które wygrywają z drewnem i teksturami. Warto wyobrazić sobie jak malunek będzie prezentował się w czerni lub bieli, ale sprawdzoną praktyką jest dostosowywanie odcieni ram do tych dominujących na płótnie. Ewentualnie możemy też pozwolić, by ramy do obrazów zaakceptowały kolor komplementarny, czyli ten dający na obrazie widoczny odpór głównej barwie.

Jakkolwiek będzie wyglądał końcowy efekt, harmonię ze sztuki w biurze może doskonale wydobyć sąsiedztwo roślin, najlepiej słusznych rozmiarów. Połączenie artystycznych wizji z organiczną zielenią na pewno stworzy zakątek, do którego będą grawitować nasi pracownicy. Także i my sami będziemy mogli na własnej skórze sprawdzić, jak wiele energii i motywacji można wyciągnąć z obcowania z dziełami sztuki.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone