Zamknij
REKLAMA

Odśnieżarki spalinowe - dlaczego warto ich używać?

08:22, 01.02.2019 | (.)
Skomentuj

Kiedy przychodzą pierwsze opady śniegu, a my jesteśmy właścicielami dużej posesji z chodnikami i roślinnymi połaciami, to odśnieżanie całego terenu wydaję nam się czynnością ponad nasze siły. I kiedy przyjdzie nam to wykonać za pomocą łopaty, to rzeczywiście całość nie brzmi optymistycznie. Na szczęście każdy z nas może zainteresować się odśnieżarkami. Zwłaszcza ich spalinowe odmiany, szybko i sprawnie pozwolą nam usunąć każdą ilość śniegu z podwórka.

Na rynku występują odśnieżarki spalinowe oraz ich elektryczne odpowiedniki. Odśnieżarki spalinowe są bardziej zróżnicowane i dopasowane różnych potrzeb. Najmniejsze modele adresowane do użytku domowego będą miały funkcjonalność i możliwości porównywalny lub trochę większe niż odśnieżarki elektryczne. Ich wadą jest też to, że mają większe gabaryty niż odśnieżarki elektryczne. To oznacza, że ciężej się nimi manewruje. Cała reszta jednak to zalety, które powodują, że zakup spalinowej wersji odśnieżarki jest jednak dużo korzystniejszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim w przypadku odśnieżarki spalinowej nie jesteśmy uzależnieni od źródła prądu. To podstawowa jej przewaga, która pozwala nam wykonywać niezbędne pracę tam, gdzie jest taka potrzeba, bez oglądania się na odległości od domu. Nie jesteśmy ograniczeni długością kabla ani oddaleniem od źródła zasilania zatem możemy odśnieżać bardziej rozległy obszar. Odśnieżarki tego typu posiadają też większą szerokość roboczą. Jest ona oczywiście zróżnicowana w zależności od modelu. Jej wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Szerokość robocza powinna być dostosowana do obszaru, na jakim będziemy pracować. Im większa, tym szybciej usuniemy śnieg z rozległego obszaru. Z kolei mniejsza szerokość robocza zapewnia większą manewrowość. Przy zakupie odśnieżarki warto też zwrócić uwagę na zasięg odrzutu. Jeśli będzie mały, to możemy być zmuszeni do usuwania tego samego śniegu wiele razy. Mały odrzut doskonale się jednak sprawdzi, kiedy odśnieżać będziemy na przykład tylko chodnik przed naszym domem. Doskonałym rozwiązaniem okażą się również możliwość wyboru biegów, a zwłaszcza bieg wsteczny. Będzie on szczególnie pomocny, gdy przyjdzie nam wycofać się lub zawrócić.

Jak widać wybór odpowiedniej odśnieżarki spalinowej jest tutaj uzależniony od terenu, na którym mieszkamy oraz częstotliwością padania śniegu i intensywnością tychże opadów. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, czyli na przykład na to, czy wybrany przez nas model jest wyposażony w elektryczny rozrusznik, pozwalający na korzystanie z maszyny nawet podczas bardzo mroźnych dni. Odśnieżarki spalinowe są polecane szczególnie do usuwanie śniegu z dużych terenów. Trzeba mieć jednak świadomość, że im większa moc silnika, tym hałas jest większy. Dla zapewnienia sobie komfortu podczas pracy wystarczy założyć słuchawki ochronne. Jeżeli potrzebujemy odśnieżyć bardzo duży obszar, to doskonałym wyborem są odśnieżarki dwustopniowe, które posiadają dwa wirniki. Te nie dotykają podłoża, więc dodatkowo nie dochodzi do uszkodzenia nawierzchni podczas odśnieżania.

Sprawdź również: https://mtdsklep.pl/odsniezarki-spalinowe.html

 

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone