Zamknij
REKLAMA

5 porad jak nie urządzać gabinetu

11:30, 18.01.2019 | (.)
Skomentuj

Gabinet, zarówno ten służbowy w biurze, jak i prywatny w domu, to szczególne miejsce, spełniające wiele różnych funkcji. Z jednej strony, to obszar pracy i skupienia, który wymaga funkcjonalnego i ergonomicznego wyposażenia. Z drugiej jednak strony, to również strefa spotkań czy odpoczynku, w której liczą się komfort i szyk. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że właściwe wyposażenie gabinetu nie jest wcale prostą sprawą i ulega popularnym mitom na ten temat. Jakim? Oto 5 antyporad dotyczących aranżacji gabinetu!

Bądź zawsze modny

Panuje przekonanie, że dobrze urządzony gabinet to taki, który jest na bieżąco z aktualnymi trendami. To błąd! Właściwie zaprojektowany gabinet powinien być dostosowany do swojego właściciela, a nie panujących tendencji - powinien oddawać jego osobowość i podkreślać charakter. Warto pamiętać, że ślepe podążanie za trendami, bez uwzględnienia naszych preferencji sprawi, że będziemy się czuli w gabinecie obco i zniechęci nas do przebywania w tym miejscu. Dlatego, nie ma sensu na siłę przekonywać się do nowoczesnego stylu, jeśli bardziej podobają nam się meble do gabinetu w klasycznych formach i materiałach.

Minimalizm ponad wszystko

Z trendami wiąże się kolejna dyskusyjna kwestia dotycząca wystroju. Coraz więcej firm, idąc za przykładem konkurentów i mody, decyduje się na urządzanie pomieszczeń w minimalistycznym stylu. Choć w praktyce oznacza on znalezienie równowagi między estetyką, funkcjonalnością i ilością mebli, wielu mylnie interpretuje jego założenia. A wtedy bardzo łatwo jest przesadzić. Najczęstszym błędem jest zbytnie uproszczenie wystroju - wyeliminowanie większości mebli i dodatków. Taki zabieg nie tylko sprawi, że gabinet będzie wyglądał bezosobowo, lecz również utrudni pracę - mniejsza ilość mebli to również mniejsza ilość miejsca na uporządkowanie m.in. dokumentów. Pamiętajmy, że meble do gabinetu powinny być tak dobrane, by umożliwiały wygodną i efektywną pracę.

Bez własnych akcentów

Do pewnego czasu pokutowało przekonanie, że biuro czy gabinet jest miejscem, w którym powinniśmy być anonimowi. Niewskazane były zatem gadżety dotyczące naszego hobby czy prywatnego życia. Na szczęście, podejście to się zmienia. Coraz częściej zauważa się, że nadanie miejscu pracy osobistego charakteru ułatwia skupienie i zwiększa motywację. W gabinetach można zatem obecnie znaleźć pamiątki z prywatnych podróży czy zdjęcia rodziny. Według ekspertów, takie dodatki zwiększają zaufanie potencjalnych klientów i pozytywnie wpływają na wizerunek.

Wszędzie szkło

Kolejnym, często powtarzanym mitem jest to, że wnętrze będzie prezentowało się bardziej elegancko, jeśli znajdą się w nim szklane powierzchnie. To tylko połowiczna prawda. Warto mieć na uwadze, że meble do gabinetu składające się głównie ze szkła wymagają więcej uwagi niż tradycyjne meble. Po pierwsze bardzo łatwo je uszkodzić. Trzeba również bardzo dbać o ich czystość, gdyż najdrobniejszy dotyk może sprawić, że przestaną wyglądać estetycznie.

Najważniejsze to olśniewać

Jednym z częstszych, błędnych przekonań dotyczących gabinetu jest to, że przede wszystkim powinien on powalać na kolana. I choć oczywiście, wygląd ma znaczenie, trzeba pamiętać, że nie powinien on przesłonić praktyczności wyposażenia. Meble do gabinetu powinny być zarówno estetyczne, jak i ergonomiczne. W przeciwnym wypadku utkwimy ze sprzętami, które choć będą piękne, to jednak będą wywoływać u nas przykre dolegliwości - bóle pleców, barków czy szyi.

Planując wystrój gabinetu warto zatem kierować się zdrowym rozsądkiem i swoim bezpieczeństwem. Nie ulegajmy modom i wybierajmy sprzęty dopasowane do naszych potrzeb, które pozwolą nam zarówno na komfortową pracę, jak i odpoczynek. Gdzie zatem szukać takich mebli? Eleganckie i funkcjonalne meble do gabinetu znajdziemy na stronie https://wuteh.com.pl/do-gabinetu/. Ogromny wybór stylów i rodzajów z pewnością ułatwi urządzenie każdego pomieszczenia.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone