Zamknij
REKLAMA

Uczelnie na świecie – ranking szanghajski

16:18, 04.01.2019 | (.)
Skomentuj

Pierwszych dziesięć miejsc w rankingu szanghajskim zajmują szkoły amerykańskie i brytyjskie. Już na pierwszy rzut oka widać, jak dużym prestiżem mogą się te uczelnie poszczycić. Pierwsze miejsce w rankingu, zajmuje Harvard University, drugie zaś Stanford University i to właśnie te uczelnie poniżej opisujemy. Oprócz tego, że te uczelnie zostały wyróżnione w rankingu, są to też najbardziej prestiżowe uczelnie, na których chciałby studiować każdy młody człowiek.

W tym rankingu nie zabrakło również miejsca dla polskich uczelni, choć znalazły się dużo dalej, niż byśmy sobie tego życzyli.

Jeżeli chcecie poczytać o innych uczelniach, warto zajrzeć tu: http://www.uczelnie.pl/

tymczasem poznajmy najlepsze uczelnie na świecie.

Harvard University

Ten uniwersytet powstał w 1636 roku Harvard College Newtone. Był to pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej i jest to najstarsza szkoła wyższa w Stanach Zjednoczonych.

Harvard to najbardziej prestiżowa szkoła na świecie, szesnaście razy zajęła pierwsze miejsce w rankingu szanghajskim i jest też jedną z najbogatszych uczelni na świecie. W 2015 roku jej majątek, szacowało się na ponad trzydzieści siedem miliardów dolarów!

Ponieważ jest to bardzo prestiżowy uniwersytet czesne wynosi ponad czterdzieści sześć tysięcy dolarów, ale jednocześnie studenci mogą liczyć na hojne dofinansowania. Jest to 55% co sprawia, że nawet tych, których nie byłoby na takie studia stać, mogą spróbować swoich sił.

Cały uniwersytet składa się z dziesięciu wydziałów, na których można studiować między innymi: matematykę, biologię chemiczną i fizyczną, literaturę czy nauki o ziemi i planetach.

Ciekawostką na temat uczelni jest to, że w swoich zasobach posiada największą na świecie bibliotekę, która zawiera ponad dwadzieścia milionów wolumenów. To robi wrażenie.

Stanford University

Stanford to drugi na liście najbardziej prestiżowy uniwersytet na świecie według rankingu szanghajskiego.

Stanford University został założony w 1891 roku, przez byłego gubernatora Kalifornii - senatora Lelanda Stanforda oraz jego żonę, na cześć zmarłego syna, Lelanda Stanforda Juniora.

Stanford oprócz tego, że jest wysoko na liście rankingu szanghajskiego, został także sklasyfikowany na drugim miejscu w ogólnym rankingu wszystkich uniwersytetów na świecie, który został opracowany przez Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata, a dodatkowo zajmuje czwarte miejsce w USA, w rankingu programów studiów licencjackich.

Nauka na uniwersytecie jest płatna. Czesne wynosi prawie siedemnaście tysięcy dolarów.

Na Stanford University trafiają studenci, którzy interesują się takimi dziedzinami jak: informatyka, ekonomia czy biotechnologia, bo to są właśnie główne obszary badawczych zainteresowań jakie znajdziemy w Stanford.

Stanford University jest szkołą, na której chciałoby studiować wielu młodych ludzi, dlatego każdego roku studia na tym uniwersytecie rozpoczyna aż piętnaście tysięcy studentów.


 

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone