Zamknij
REKLAMA

Plafony – doskonałe lampy do różnego rodzaju pomieszczeń

13:44, 02.01.2019 | (.)
Skomentuj

Oświetlenie do domu wymaga uprzedniego przemyślenia i odpowiedniej lokalizacji. Za jego pomocą możemy dokładnie oświetlić całe pomieszczenia, zapewnić sobie komfort użytkowy, a także wysokie walory estetyczne.

Świetnym rozwiązaniem jest oświetlenie wykonywane za pomocą plafonów. Plafony to lampy, które gwarantują wydajne i wygodne oświetlenie wnętrz mieszkalnych. Mają ponadczasowy wygląd i dobrze odnajdują się w rozmaitych pomieszczeniach. Plafon zawiesić można w każdym wnętrzu – łazience, kuchni, salonie, pokoju gościnnym, sypialni lub pokoju dziecięcym. Podstawowymi zaletami plafonów jest mała ilość potrzebnego miejsca oraz generacja rozproszonego światła.

Plafony umieszczane są blisko sufitu i mogą być swobodnie montowane w niskich oraz małych wnętrzach. Występują w przeróżnych stylach, formach, kształtach, a także produkowane są z rozmaitych materiałów. Wybierając plafon do określonego pomieszczenia, mamy ogromne pole do popisu, z łatwością znajdziemy klasyczne plafony, jak również bogato zdobione modele.

Gdzie najlepiej sprawdzą się plafony?

Plafony to funkcjonalny rodzaj oświetlenia sufitowego, który można zakupić w dowolnej stylistyce i jakości wykonania. Za jego pomocą możemy stworzyć idealne światło centralne lub dodatkowe.

Plafony dostępne są w różnych formach i bez problemu można dopasować model do konkretnej aranżacji pomieszczenia np. styl nowoczesny, rustykalny, industrialny, minimalistyczny. Tego typu plafony dobrze odnajdują się w pomieszczeniach pozbawionych licznych dekoracji i urządzonych w sposób prosty. W sklepach z oświetleniem znajdziemy również bogato zdobione plafony. Za ich pomocą możemy dodatkowo podkreślić całą aranżację np. dworkową lub glamour.

Plafon w sypialni

Plafony doskonale odnajdą się w pokojach sypialnianych. Zajmują bardzo mało miejsca na suficie i mogą być zawieszane bezpośrednio na łóżkiem. Ogromną zaletą plafonów jest posiadanie przez nie specjalnej osłony, która chroni przed efektem oślepienia, a także dodaje uroku. Plafony mogą być wyposażone w mocno zakrywające żarówkę/żarówki osłony lub posiadać przeźroczyste i lekko osłaniające klosze. Do sypialni najlepiej wybierać plafony z mleczną lub materiałową osłoną, dzięki temu światło pochodzące od plafonu będzie ciepłe i stworzy komfortowy klimat służący wypoczynkowi.

Plafony w kuchni i łazience

Plafony, a  szczególnie ich nowoczesne modele bardzo dobrze sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Rozproszone źródło światła korzystnie uwydatnia całą stylistykę aranżacyjną pomieszczenia. Dodatkowo pozytywnie może wpłynąć na rozjaśnienie  i wygląd płytek ceramicznych ułożonych na ścianach i podłodze. Plafony można wykorzystać zarówno w łazience i kuchni, jako światło główne lub dodatkowe. Trzeba pamiętać, że do tego typu pomieszczeń należy wybierać plafony posiadające zabezpieczenie przed wilgocią i parą wodą.

Plafony w salonie

Plafony dostępne są w różnych rodzajach i stylach. Stanowią doskonałą ozdobę oraz w pełni zastępują klasyczne żyrandole. Z łatwością można dobrać plafon w pożądanym stylu i udekorować nim swój salon. Plafony najczęściej wykorzystywane są w niskich i małych salonach. Najczęściej w pokojach gościnnych umieszczane są plafony przypominające geometryczne figury (owale, czworokąty, trójkąty) lub plafony wieloelementowe. Plafony wieloelementowe mają kilka punktów świetlnych, które umieszczone są na ruchomej szynie, dzięki temu mamy możliwość regulowania ukierunkowania strumienia światła.

Plafony w pokoju dziecięcym

Plafony to wszechstronny rodzaj lamp, który pasuje również do pokoju dziecięcego. Za ich pomocą można dokładnie oświetlić całe pomieszczenie i zapewnić dziecko bezpieczeństwo. Dodatkowo plafon znajduje się zawsze blisko sufitu, a dzięki temu nie kusi dziecka i jest trudniejszy do uszkodzenia lub rozbicia.

Najczęściej kupowane rodzaje plafonów –  plafony wyposażone w żarówki LED

Współcześnie większość osób stawia na nowoczesne modele plafonów, które mają pożądany wygląd, a także wyposażone są w żarówki LED. Żarówki LED zapewniają wydajne oświetlenie, ponieważ nie generują zbyt wysokich kosztów za energię elektryczną. Mają bardzo wiele zwolenników i często są używane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w obiektach o użyteczności publicznej.

Oprawa sufitowa plafonów z żarówkami LED może mieć rozmaity kształt, formę oraz rozmiar. Wybór tego typu oświetlenia to pewność, że otrzymamy równomiernie oświetlone pomieszczenie, przyczynimy się do zwiększenia zastosowania ekologicznych rozwiązań i ograniczmy swoje wydatki na energię elektryczną.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone