Zamknij
REKLAMA

Czy na inwestowaniu w nieruchomości można zarobić?

13:17, 02.01.2019 | (.)
Skomentuj

Inwestowanie w nieruchomości było w naszym kraju inwestycją od zawsze bardzo popularną. Czy w dalszym ciągu jest to atrakcyjny sposób na to, aby się wzbogacić? Jak inwestować w nieruchomości, aby na tym nie stracić?

Plusy i minusy inwestowania w nieruchomości

Na pewno do minusów inwestowania w nieruchomości należy zaliczyć to, że są to inwestycje wymagające posiadania naprawdę bardzo dużego kapitału. Inwestowanie w nieruchomości jest więc dostępne tylko dla osób zamożnych lub dla tych, którzy nie obawiają się zaciągnięcia na planowaną inwestycję bankowego kredytu. Za minus inwestowania w nieruchomości można uznać również fakt, iż w bardzo wielu przypadkach kapitał zostaje zamrożony na długo lub nawet na bardzo długo. Plusem jest to, że inwestycja w nieruchomości można przynieść naprawdę bardzo wysoką stopę zwrotu, a to oznacza, że może ona przynieść bardzo duży zysk. Plusem inwestowania w nieruchomości jest również to, że jest to mniej ryzykowny sposób niż gra na giełdzie papierów wartościowych.

W jakie nieruchomości można inwestować?

Możliwości inwestowania w nieruchomości jest co najmniej kilka. Wiele osób, które posiadają wolny kapitał decyduje się na zakup mieszkania z myślą o tym, że zostanie ono przeznaczone na wynajem. W przypadku tego typu inwestycji bardzo ważna jest lokalizacja mieszkania. Mieszkanie można wynajmować bardzo różnym osobom, w dużych miastach, które są ośrodkami akademickimi wiele osób decyduje się na wynajmowanie mieszkania studentom. Dobrą lokalizacją jest więc sąsiedztwo wyższych uczelni. Mieszkania można wynająć również również różnego rodzaju firmom na biura – im bliżej centrum miasta położone jest takie mieszkanie, tym lepiej. Od pewnego czasu przybywa osób, które zainteresowane są kupnem apartamentów przeznaczonych na wynajem. Tego typu apartamenty najczęściej budowane są w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie; w przypadku tego typu inwestycji stopa zwrotu jest nie tylko bardzo wysoka, ale następuje też stosunkowo szybko. Osoby, które chcą inwestować w nieruchomości mają do wyboru jeszcze kilka innych możliwości. Zakup domu również może być świetnym sposobem na zainwestowanie sporego kapitału. Inwestycją, która w naszym kraju dopiero zaczyna cieszyć się popularnością jest inwestowanie w nieruchomości położone za granicą. Osoby, które decydują się na zaangażowanie kapitału w tego typu inwestycje najczęściej kupują niewielkie mieszkania, małe domy lub apartamenty. W przypadku tych inwestycji największy zwrot przynosi zakup nieruchomości położonych w krajach o dużym ruchu turystycznym: w Hiszpanii , Grecji, Chorwacji, Bułgarii. Inwestorzy z Polski pojawiają się również w Walii.

Na inwestowanie w nieruchomości mogą sobie pozwolić tylko osoby, które dysponują bardzo wysokim kapitałem lub nie boją się wziąć wysokiego kredytu w banku. Inwestowanie w nieruchomości ma wiele plusów. Największy to fakt, iż stopa zwrotu jest stosunkowo wysoka, z tym jednak, że trzeba na nią czasem trochę poczekać. Z reguły zysk z inwestowania w nieruchomości nie pojawia się natychmiast.

Więcej ciekawych artykułów w tym temacie znajdziesz na blogu: inwestujwnieruchomosci.pl

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone