Zamknij
REKLAMA

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia - poradnik praktyczny

08:00, 06.11.2018 | (.)
Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spotykamy się z rodziną i to jej poświęcamy swoje wolne chwile. Nie powinniśmy więc poświęcać ostatnich chwil na wszystkie przygotowania, dlatego warto już w listopadzie przygotować sobie kalendarz przygotowań, który sprawi, że przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia będzie łatwiejsze.

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia zacznij od stworzenia listy z zadaniami do wykonania

Święta Bożego Narodzenia powinny być spędzane w spokoju i radowaniu się rodzinnymi chwilami. Niestety bardzo często dzieje się tak, że dopada nas ten cały "szał" związany ze zorganizowaniem najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Aby nie wpaść w ten amok i cieszyć się każdą chwilą, warto przyrządzić sobie kalendarz przygotowań.

W kalendarzu przygotowań powinno znaleźć się kilka punktów, którymi musimy zająć się przed świętami. Do najważniejszych należą na pewno: choinka, prezenty, potrawy bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne i strój, w który się ubierzemy. Warto rozpatrzyć każdy punkt i zdecydować, kiedy zajmiemy się właśnie nim. Prezenty, ozdoby świąteczne i strój to punkty, którymi możemy zająć się dużo wcześniej, tak jak choinka- o ile jest ona sztuczna. W przypadku potraw wigilijnych jest to zróżnicowana kwestia, bo niektóre z nich muszą być przygotowywane dzień przed wigilią lub tego samego dnia tuż przed kolacją.

Choinka to dość kompromisowy temat, który warto przedyskutować z rodziną. Musimy zdecydować, czy chcemy sztuczną choinkę, czy też żywą. Żywa choinka wiąże się z tym, że niestety gubi igły i jest rozwiązaniem jednorocznym, natomiast choinka sztuczna sprawdzi się przez wiele lat i nie ma problemu z ciągłym sprzątaniem igieł. Nie zapominajmy jednak, że choinka żywa ma piękny zapach, którego nie ma sztuczna.

Zaplanujmy prezenty i ozdoby świąteczne

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia wiąże się też z ozdobami świątecznymi. Ta kwestia zależy od indywidualnych upodobań. Czy zdecydujemy się na wystrój w kolorze srebrnym, zielonym, złotym, czy czerwonym, a może wybierzemy wielobarwne kompozycje? Nie możemy jednak zapomnieć o ozdobach na choinkę, ale także o innych ozdobach w domu, takich jak wieńce na drzwi, ozdobne serwetki, świeczki itp. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór różnych świątecznych gadżetów i dekoracji, przez co jest w czym wybierać.

Przygotowując dekoracje bożonarodzeniowe, nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Tyczy się to zarówno oświetlenia choinki, ale także oświetlenia domu. Możemy wybrać sobie jednokolorowe lub wielobarwne lampki o różnych kształtach. Dostępne są też lampki z funkcją automatycznego zmieniania koloru, co jest troszkę droższym, ale zdecydowanie najbardziej popularnym obecnie rozwiązaniem.

Ważną rolę dla wszystkich odgrywają prezenty. Pamiętajmy jednak, że liczy się to, ile serca włożymy w prezent, a nie to ile pieniędzy kosztował. Prezenty powinny być dobierane indywidualnie. Warto więc na samym początku ułożyć sobie listę osób, dla których w tym roku musimy kupić prezenty. Pod imionami można napisać hasła, oznaczające to, czym się dana osoba interesuje i co jej się podoba. To na pewno bardzo ułatwi dobór prezentów.

Następnym krokiem będzie wybór tego, gdzie kupimy dany prezent. W tej chwili możliwości jest bardzo wiele. Możemy wybrać tradycyjną metodę sklepów stacjonarnych lub też kupować prezenty przez internet z dowozem do domu. Jest to bardzo praktyczne dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na jeżdżenie po sklepach i szukanie odpowiedniego prezentu, a w internecie w ciągu kilku minut możemy znaleźć "prezent idealny".

Nie zapominajmy też o prezentach ręcznie robionych, w które zdecydowanie wkładamy najwięcej serca i energii. Są one bardzo cenne i wywołują wielką radość. Kartki ręcznie robione mają zupełnie inne znaczenie niż te kupione w sklepach. W takich prezentach tkwi magia Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy także o zapakowaniu prezentów. Rozpakowywanie prezentów ze wstążek, bożonarodzeniowego papieru i innych dekoracji sprawia najwięcej radości.

Potrawy bożonarodzeniowe

Potrawy bożonarodzeniowe to temat, który warto przemyśleć. Pamiętajmy o tym, że potraw powinno być 12. Jest to symboliczna liczba, która przypomina nam o 12 apostołach. Z potrawami bożonarodzeniowymi kojarzą się nam przede wszystkim: zupa grzybowa, barszcz z uszkami i kompot z suszu - tu znajdziesz idealny przepis.

Zarówno kompot z suszu, barszcz z uszkami, jak i zupę grzybową możemy przygotować kilka dni wcześniej. Na barszcze z uszkami znajdziemy bardzo dużo przepisów, tak jak na kompoty z suszu, które są standardowym napojem do wigilijnej kolacji. Samodzielne wykonanie tych potraw nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu, a smak jest lepszy, niż gdy np. zupa grzybowa będzie kupiona w sklepie.

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia powinno być dla nas wielką przyjemnością i sprawiać, że będziemy odczuwali radość. Nie dajmy jednak zapanować się temu wielkiemu szaleństwu i starajmy się spędzić jak najwięcej czasu ze swoimi bliskimi, którzy są dla nas najcudowniejszym prezentem.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone