Zamknij
REKLAMA

Nie przepłacaj za OC!

09:57, 31.10.2018 | (.)
Skomentuj

Wybór ubezpieczenia OC zawsze wymagał dogłębnej analizy, ale teraz jest to ważniejsze niż kiedykolwiek. Wszystko przez bardzo odczuwalną podwyżkę cen. Jeszcze w roku 2016 płaciliśmy średnio około 500 zł, a dzisiaj już ponad 1000 zł. To więc wzrost o więcej niż 100%. Mimo to da się znaleźć korzystniejsze oferty, ale żeby tak było, trzeba wiedzieć, jak nie przepłacać za OC.

Co jest do wyboru? Porównajmy!

Bogata oferta rynkowa to z jednej strony korzyści, bo można znaleźć coś bardziej atrakcyjnego, z drugiej utrudnienie, bo jak w tym gąszczu wybrać właściwie? Odpowiedzią się tzw. porównywarki OC, dzięki którym szybko i skutecznie możemy się przekonać, co mamy do wyboru. Łatwo zobaczyć, jak kształtują się stawki za OC i zdecydować się na lepszą opcję. Warto skorzystać z takiej możliwość, na przykład tutaj można sprawdzić ubezpieczenie OC online.

Wyczucie czasu popłaca

Porównanie ofert to podstawa, ale to samo można powiedzieć o odpowiednim momencie kupna ubezpieczenia. Wedle tego, co da się zaobserwować, najlepiej nabyć polisę na 2 tygodnie przed końcem ubezpieczenia. To wtedy ceny są najkorzystniejsze. Ten termin wydaje się złotym środkiem, bo jeśli zdecydujemy się na kupno polisy wcześniej niż 30 dni przed wygaśnięciem aktualnej, raczej zapłacimy więcej. Do ostatniej chwili też nie warto czekać, bo jak pokazuje praktyka, to się nie opłaci.

Jak możemy, zapłaćmy od razu za całość

Tak jak napisaliśmy powyżej - jeśli mamy środki na pokrycie ubezpieczenia w jednej racie, nie wahajmy się. To się bardziej opłaca niż podzielenie płatności na kilka transz. OC na raty to wyższy koszt o 15%, kolejne zaś raty podnoszą całościowy wydatek nawet o 30%.  

W pakiecie taniej

Większość kierowców kupuje OC i nic poza tym. Inni, którzy tak robią, później uświadamiają sobie, że warto dokupić coś dodatkowego, na przykład AC. Takie osobne kupowanie jest droższe. Lepiej więc - jeszcze przed wykupieniem OC - pomyśleć o tym, czy nie lepszy będzie pakiet. Jak się okazuje, takie zakupy to oszczędność około 10%.

Warto pamiętać o tych działaniach, by kupno OC “bolało” trochę mniej. Nie ulega wątpliwości, że jest drogie, ale dzięki wspomnianym powyżej sposobom można trochę zmniejszyć obciążenie finansowe. Dodatkowo warto odwiedzać strony internetowe, jak Wygodnie.pl, gdzie znajdziemy dużo cennych informacji o ubezpieczeniach, nie tylko OC, ale również mieszkaniowych, zdrowotnych czy turystycznych. Wszystko, co ważne o ubezpieczeniach w jednym miejscu. 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone