Zamknij
REKLAMA

Monitoring GPS - dlaczego warto śledzić pojazdy floty?

09:41, 01.11.2018 | (.)
Skomentuj

GPS jest przydatnym narzędziem dla każdego kierowcy, zarówno zawodowego, jak i tego, który korzysta z samochodu wyłącznie w celach prywatnych. Jednak nowoczesna technologia oferuje coś więcej - GPS dla floty, a więc w szczególności korporacji taksówek, firm kurierskich czy właścicieli restauracji z dojazdem.
 

Każdy przedsiębiorca, który ma pod sobą kierowców, może zaopatrzyć się w monitoring pojazdów GPS od NaviExpert Telematics. Takie urządzenie to nie tylko standardowa nawigacja, jaką znamy chociażby z naszych smartfonów, ale bardziej rozbudowane narzędzie przydatne w wielu firmach. Monitoring GPS zdaje relacje z aktualnego położenia samochodu, dzięki czemu możemy kontrolować, czy pracownik zmierza we właściwym kierunku, w jakim tempie się przemieszcza, a nawet możemy ocenić styl jego jazdy. Urządzenie informuje o nagłym hamowaniu czy gwałtownym ruszaniu, które mogą stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, ale także wpływają na koszty - chaotyczna jazda jest mniej ekonomiczna.

Skuteczne zarządzanie flotą

Warto wiedzieć, jakie możliwości daje nam monitoring GPS samochodów. Użytkownik otrzymuje mapę floty, a więc na jednym ekranie widoczna jest cała flota pojazdów, która została do niej przypisana. Mapa odświeża się co dwie minuty, a więc mamy na bieżąco wgląd we wszystkie dane dotyczące jazdy. Monitoring pojazdów GPS pokazuje, z jaką prędkością porusza się dany kierowca, jaka jest jego kultura jazdy. Dowiemy się czy przekracza prędkość bądź czy jedzie przepisowo, co pozwoli nam nadzorować jego pracę. Monitoring GPS samochodu pozwala na szybkie wyszukiwanie auta czy kierowcy. Więcej informacji znaleźć można pod adresem: https://telematics.naviexpert.pl/zarzadzanie-flota/

Monitorowanie GPS samochodu - raporty i statystyki

Bardzo ważne jest również to, że monitoring samochodów służbowych zbiera dane, z których tworzy raporty. Wygenerowany dokument, uwzględnia ostatni tydzień, miesiąc lub okres do trzech miesięcy wstecz. Raport w pliku Excel zawiera konkretne dane: m.in. przejechane trasy, styl jazdy, postoje oraz koszty związane z eksploatacją. GPS dla floty to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą świadczyć usługi na poziomie. Za pomocą monitoringu GPS będziemy wiedzieć, których pracowników możemy pochwalić za ich pracę, a którym warto zwrócić uwagę. Automonitoring GPS jest więc przydatnym narzędziem dla każdego, kto ma pod sobą co najmniej kilku kierowców i chce, aby profesjonalnie podchodzili do zlecanych im zadań.

Jakie możliwości daje nam monitoring samochodowy GPS?

Zarządzanie flotą nie odnosi się wyłącznie do monitoringu pojazdów GPS, ale także do wszystkich innych czynności, które będą wspierać naszą pracę. Dla przykładu, możemy założyć kartę kierowcy, gdzie będą zbierane wszystkie dane o pracowniku - osobowe, ale również dotyczące kultury jazdy, przekroczonych prędkościach czy wielu innych czynników, które wpływają bezpośrednio na jakość wykonywanej pracy. Możliwe jest również utworzenie karty pojazdu, a więc informacji dotyczących samochodu. Możemy szybko i sprawnie dowiedzieć się, kiedy powinien być wykonany kolejny przegląd, w którym momencie wymienić opony. Monitoring samochodów służbowych jest znacznym ułatwieniem dla pracodawcy, który z perspektywy jednej mapy floty ma obraz na pracę wszystkich kierowców. Również dla nich jest to większa motywacja, kiedy wiedzą, że są obserwowani i oceniani.

Nowoczesna technologia - monitoring floty GPS

Warto korzystać z osiągnięć nowoczesnej technologii i zdecydować się na urozmaicenie w swojej firmie - monitorowanie pojazdów znacznie ułatwi pracę, pozwalając zarządzać pracownikami. W sytuacji, w której klient zadzwoni z pytaniem, w jakim czasie kierowca pojawi się na miejscu, możemy oszacować czas, nie ruszając się z fotela. Na mapie floty zobaczymy aktualne położenie pojazdu i będziemy w stanie oszacować godzinę przybycia pracownika w wyznaczone miejsce. To usprawnienie jest szczególnie istotne w przypadku korporacji taksówkarskiej, ale także lokali gastronomicznych, które oferują potrawy na dowóz.

 

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone