Zamknij
REKLAMA

Jak otworzyć przychodnię lekarską? Czy to opłacalna inwestycja czasu i pieniędzy?

13:32, 03.10.2018 | (.)
Skomentuj

Zwiększenie konkurencyjności na rynku usług medycznych jest impulsem do rozwoju samodzielnych podmiotów, jakimi są przychodnie lekarskie. Czy opłaca się lekarzom iść w tym kierunku? Co należy wiedzieć nim podejmie się taką decyzję? Jak w przypadku każdego nowego biznesu, tak i otwarcie przychodni lekarskiej jest obarczone sporym ryzykiem, które jednak przy spełnieniu kilku wymogów, może szybko zaprocentować.

Otworzyć przychodnię samemu czy w pojedynkę?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć jest to, czy chcemy działać solo, czy w formie partnerskiej. Wspólne prowadzenie przychodni medycznej, zwłaszcza przez lekarzy o odmiennej specjalizacji zwiększa możliwości i konkurencyjność placówki. Dzięki temu rozwija się ona prężniej. Większe możliwości na starcie daje również fakt inwestowania przez więcej niż jedną osobę, czyli kapitał startowy jest odpowiednio większy. Jednak wielu lekarzy woli działać w pojedynkę, bo otwierając przychodnię lekarską w ten sposób zagwarantują sobie niezależność i swobodę.

Odpowiedni lokal pod otwarcie przychodni lekarskiej

Miejsce, w którym będziemy prowadzić praktykę lekarską nie może być przypadkowe. Taki lokal musi spełniać szereg restrykcyjnych przepisów dla przychodni lekarskich, które zapisane są w wytycznych Ministra Zdrowia. Są to czysto praktyczne wymogi, które dotyczą kwestii ogólnobudowlanych, zagospodarowania przestrzennego, a także przepisy związane z wentylacją czy oświetleniem. Lokal pod przychodnię lekarską musi być podzielony na pomieszczenia, w tym gabinety lekarskie, zabiegowe, odpowiednie toalety, poczekalnię itd. Wymogi te są oczywiście różne, w zależności od tego jaka będzie specyfika prowadzonej działalności lekarskiej.

Czy otwarcie przychodni lekarskiej to opłacalny interes?

Własna przychodnia lekarska jest dla każdego inwestora sporym ciosem. Nie ulega wątpliwości, że jest to biznes dla ludzi, którzy są cierpliwi i systematycznie budują swoją markę. Polacy z roku na rok chętniej wydają pieniądze na prywatną opiekę medyczną, a prognozy są takie, że z czasem wskaźniki te będą rosły jeszcze bardziej. Prężnie rozwijający się rynek doprowadził do powstania sieci placówek leczniczych, takich jak LUX-Med czy Medicover, które w dużych ośrodkach stanowią mocną konkurencję dla małych przedsiębiorców.

Pieniądze są tam, gdzie są pacjenci. A zatem zachęcenie ich do korzystania z prywatnej opieki medycznej oraz wizyt w naszej przychodni lekarskiej jest kwestią podstawową. Tym, co przyciąga pacjentów jest jakość usług oraz profesjonalny sprzęt. W dobie globalizacji wielu pacjentów zdaje sobie sprawę ze standardów zachodnich, stąd inwestycja w prywatną przychodnie medyczną jest przedsięwzięciem bardzo kosztownym. Oszczędność w tej materii może być podstawową przyczyną upadku biznesu, jeszcze zanim zacznie zbierać pierwsze żniwa.

Źródło: Przychodnia Lekarska Zbiersk - www.przychodniazbiersk.pl

Zbiersk Cukrownia 246
62-830 Zbiersk
tel. 578 426 007

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone