Zamknij
REKLAMA

Anemia suplementy diety, które pomogą ci ją pokonać

12:06, 02.10.2018 | Materiał Partnera

Anemia to poważna choroba, która znacząco wpływa na nasz organizm. Dowiedz się czym się objawia, jakie niesie niebezpieczeństwo oraz w jaki sposób najefektywniej ją leczyć.

Czym jest anemia?

O anemii niewiele się mówi w naszym kraju. Dlatego być może nie wiesz, że możesz znajdować się w grupie ryzyka. Anemia dotyka przede wszystkim kobiety, które mają obfite miesiączki lub są w ciąży. Najczęściej występującą odmianą anemii jest ta spowodowana niedoborem żelaza. Jej objawy to m.in. słabe i łamliwe paznokcie, wypadające włosy czy zajady w kącikach ust, ale także omdlenia, osłabienie organizmu, szybka zadyszka czy bladość skóry. Anemii nie należy lekceważyć, bowiem nagłe omdlenie może być tragiczne w skutkach. By uzupełnić niedobory żelaza ważna jest odpowiednia dieta. Poniżej znajdziesz kilka przykładów produktów, które należy jeść.

Co jeść w jej trakcie?

Anemia, zwana również niedokrwistością, to niedobór niektórych witamin (A, B12, C, E) lub składników mineralnych (żelazo i miedź) w naszym organizmie. W jej łagodnej fazie można bez większych problemów ją wyleczyć bez konsultacji medycznej. Jeżeli zauważyłaś u siebie pierwsze oznaki anemii, warto zmienić dietę na taką, która będzie bogata w żelazo i inne witaminy. Co więc jeść? Zrazy wołowe, zupa grochowa, wątróbka wieprzowa, ozorek w galarecie, cielęcina gotowana, żołądki drobiowe czy pierogi z farszem z podrobów – to tylko niektóre z potraw zawierających żelazo. Zdajemy sobie sprawę, że większość z nich może nie znajdować się najwyżej na twojej liście „ulubione obiady”. Również farmaceuci wiedzą, że kobiety z reguły nie są fankami wątróbki czy ozorków. Dlatego właśnie wymyślili specjalne suplementy diety.

Anemia suplementy diety – uzupełnij żelazo

W dzisiejszych czasach nie trzeba jeść trzech pomarańczy, dwóch bananów, kilograma orzechów i Bóg wie, czego jeszcze, by dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Również w przypadku anemii nie musimy sięgać po powyższe potrawy, ale zastąpić je suplementami diety. Anemia suplementy diety znajdziesz tutaj – https://www.plantamed.pl/209-anemia. Możesz kupić witaminy i składniki mineralne w kapsułkach, tabletkach a nawet w płynie. To rozwiązanie jest wygodne dla każdej kobiety, która nie chce wywracać swojego całego jadłospisu do góry nogami, ale jednocześnie zależy jej na swoim zdrowiu. Jednak zanim udasz się do sklepu po suplementy diety na anemię, skorzystaj z porady lekarza. Badania krwi potwierdzą lub zaprzeczą anemii, co pozwoli lepiej dobrać metodę leczenia.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone