Zamknij

Aparaty ortodontyczne, których nie widać

13:04, 05.09.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:12, 05.09.2018
Skomentuj

Aparaty ortodontyczne to sprawdzony sposób leczenia wad uzębienia. Metoda ta daje gwarancję uzyskania pięknego i zdrowego uśmiechu. Niestety tradycyjny aparat wymaga naklejenia na zewnętrzną część zębów zamków ortodontycznych, które są najczęściej metalowe. Osoby, które uważają to za niekomfortowe i nieestetyczne, mogą zdecydować się na aparat lingwalny, czyli taki, którego w ogóle nie widać.

Pojęcie aparatu lingwalnego

Aparat lingwalny, czyli językowy mocowany jest od wewnętrznej strony zębów, przez co jest niewidoczny. Dla wielu osób jest to świetne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wieloletniego noszenia metalowych zamków na widoku. Pierwsze aparaty językowe próbowano zakładać już w latach 70. XX wieku. Niestety niedoskonałe technologie dentystyczne w tamtym czasie spowodowały wycofanie się ze stosowania tej metody. Dopiero w ostatnich latach ponowiono próby wykorzystania aparatu lingwalnego w ortodoncji. Obecnie jest to aparat wybierany przez osoby, którym zależy na aspekcie wizualnym.

Aparat projektowany i gotowy

Najpopularniejszymi aparatami projektowanymi są Incognito. Ich cechą charakterystyczną są przygotowywane na podstawie technologii 3D zamki. Odlewa się je ze stopu złota i irydu. Podobnie jak w aparatach tradycyjnych, zamki łączone są za pomocą łuków. Na rynku dostępne są również aparaty Incognito Lite czyli takie wykorzystywane do leczenia niewielkich wad zgryzu. W ich skład wchodzi od 6 do 8 zamków, które umieszcza się na górnej lub dolnej szczęce. Do aparatów Incognito zalicza się też WIN. W tego typu aparatach zamki wykonane są ze stali, a łuki z chromu i kobaltu. Poza specjalnie dedykowanymi aparatami ortodonci jak np.: http://www.orto-magic.eu/, oferują również gotowe modele. Są to alternatywne wersje aparatów lingwalnych, które można założyć już na pierwszej wizycie.

Zalety aparatów lingwalnych

Podstawową zaletą aparatów językowych jest ich niewidoczność i możliwość leczenia nawet skomplikowanych wad uzębienia. Poza tym, gabaryty zamków w aparatach lingwalnych są znacznie mniejsze niż w tradycyjnych wersjach. Zdecydowanie wpływa to na komfort noszenia aparatu ortodontycznego, bo ból związany z przesuwaniem się zębów jest mniejszy. Jedynym minusem aparatów językowych jest ich cena. W zależności od rodzaju mechanizmu, założenie jednego łuku może kosztować 5-7 tys. zł. Opłata za założenie aparatu lingwalnego na górę i dół jest więc 3-4 razy większa niż w przypadku tradycyjnego modelu.

Aparat językowy jest alternatywą dla tradycyjnych aparatów stałych i daje możliwości leczenia dla osób, którym zależy na zamaskowaniu mechanizmów. Obecnie piękny uśmiech jest niezwykle ważnym elementem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dzięki zdrowym, prosty, zębom czujemy się pewniej i bardziej komfortowo.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%