Zamknij
REKLAMA

Przesyłka kurierska - jak szybko dotrze do adresata?

09:59, 04.09.2018 | (.)
Skomentuj

Gdy wysyła się paczkę, chce się, by jak najszybciej dotarła do adresata. Dotycy to zarówno osób fizycznych, jak i sklepów internetowych. Szczególnym problemem jest terminowe dostarczanie przesyłek w okresie świąt Bożego Narodzenia i przed rozpoczęciem wakacji. Aby szybciej otrzymać zamówienie, warto korzystać z przesyłek kurierskich. Jak długo czeka się na dostarczenie przesyłki kurierskiej do adresata?

Przesyłka kurierska szybsza niż przesyłka

Przesyłki pocztowe często docierają do adresata dopiero po 14 dniach od wysłania, a niekiedy trzeba na nie czekać jeszcze dłużej - możliwe jest złożenie reklamacji, jednak przynosi to słaby rezultat. Długi czas doręczenia jest powszechny, nawet w przypadku przesyłek i listów wysyłanych pocztą na krótkie odległości, na przykład pokonujących trasę od odbiorcy do adresata z tego samego miasta. W przypadku przesyłek kurierskich można liczyć na o wiele szybszy termin dostawy - często paczki docierają do adresata w ciągu 48 godzin od ich wysłania.

Kurierzy, oferujący usługi przez platformę szybkapaka, większość paczek, listów i przesyłek paletowych dostarczają w ciągu 2-3 dni roboczych. Klienci firm kurierskich mogą również zamawiać przesyłki ekspresowe, które docierają do odbiorcy nawet w 24 godziny. Na platformie szybkapaka.pl określa się typ przesyłki, którą chce się wysłać do adresata, wybiera się jej wagę i wymiary, a system automatycznie wylicza, jaki jest gabaryt paczki i wskazuje jej koszt w cennikach poszczególnych firm kurierskich. Co ważne, tani kurier dostarczy paczkę, pobierając niewielką opłatę, nierzadko o wysokości niższej niż w przypadku korzystania z usług Poczty Polskiej.

Jakie przesyłki można wysłać w firmie kurierskiej?

Firmy kurierskie przyjmują zlecenia na dostarczenie różnych typów przesyłek. Można w nich wysłać przesyłki paletowe, listy do klientów, a także zwykłe paczki o wadze do 70 kg. Koszt wysłania paczki i termin jej planowanego dostarczenia są zależne od rodzaju przesyłki. Przykładowo, ładunki na paletach mogą być przewożone jedynie przez część pojazdów wchodzących w skład floty kurierskiej, dlatego termin dostarczenia przesyłek paletowych może ulec wydłużeniu.

Przed wysłaniem paczki kurierem, warto pamiętać, że w niektórych okresach roku czas dostarczenia przesyłki może ulec wydłużeniu niezależnie od wielkości i wagi ładunku. Przesyłki w grudniu są dostarczane nieco dłużej z powodu kupowania prezentów gwiazdkowych, natomiast w maju i czerwcu opóźnienia wiążą się z kupowaniem prezentów komunijnych, na Dzień Dziecka i akcesoriów potrzebnych na wakacyjne wyjazdy.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone