Zamknij
REKLAMA

Usiądź wygodnie i pracuj!

15:03, 29.08.2018 | (.)
Skomentuj

Większość z nas pracuje w pozycji siedzącej – przy biurku lub stole. Nie jest to jednak najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie dla naszego kręgosłupa. Ale można temu zaradzić, wybierając odpowiedni fotel lub krzesło. Jak to zrobić?

W Polsce działa około 3 mln firm i każda z nich potrzebuje miejsca, w którym będą pracować zatrudnieni przez nią ludzie. W Warszawie, gdzie powierzchnia biurowa jest największa w Polsce, siedziby firm zajmują już około 5 mln metrów kwadratowych. Jeszcze w tym roku w stolicy zostanie oddanych do użytku następnych kilkanaście wieżowców, które zaoferują pod działalność biurową kolejnych kilkaset tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Każda firma stara się, aby jej siedziba stanowiła jak najlepszą wizytówkę, ale to nie wszystko, o co warto zadbać, urządzając pomieszczenia, w których pracownicy będą spędzać kilkadziesiąt godzin w tygodniu.

Fotele na miarę

Podstawowe meble w większości biur, czyli krzesła lub fotele, kupuje się i wymienia częściej niż pozostałe meble biurowe. Nic dziwnego, że niszczą się, zużywają lub psują dość szybko – przecież pracownicy siedzą na nich od kilku do kilkunastu godzin dziennie pięć dni w tygodniu. Dlatego warto kupować meble dobrej jakości, tak przez oszczędność, jak i przez wzgląd na zdrowie i wydajność osób zatrudnianych.

Osoba odpowiedzialna za umeblowanie siedziby firmy powinna zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy krzesła i fotele posiadają możliwość regulacji wysokości siedzenia, aby łatwo było je dostosować do wzrostu użytkownika oraz wysokości blatu biurka. To zagwarantuje wygodną pracę nawet osobom o nietypowym wzroście – bardzo wysokim lub bardzo niskim. Warto rozważyć także opcję regulowanych podłokietników, zagłówka i głębokości. Siedzisko nie powinno się zapadać, zatem nie może być zbyt miękkie. Krzesła i fotele do biura oferuje w dużym wyborze firma AJ Produkty. Przykładem jest stylowe pomarańczowe krzesło biurowe MILTON ze zdejmowaną tapicerką i regulowanymi podłokietnikami.

Nie tylko przy biurku

Ponieważ pomieszczenia firmowe pełnią różnorodne funkcje, wymagają dopasowanych mebli. Krzesła, które staną w stołówce lub pokoju socjalnym, gdzie pracownicy odpoczywają i jedzą posiłki, powinny być nie tylko estetyczne, trwałe i dostosowane do wystroju firmy, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem są krzesła barowe. Używane bywają w połączeniu ze stolikami barowymi. Doskonale sprawdzą się one również podczas mniej lub bardziej formalnych pracowniczych spotkań, krótkich dyskusji czy burzy mózgów. Krzesła barowe są dostępne w różnych kolorach i stylach. Na przykład stołek barowy Baltimore firmy AJ Produkty ma chromowany stelaż i siedzisko z czarnego skaju.

Nietypowe rozwiązanie na siedzenie

Praca w pozycji siedzącej najczęściej kojarzy nam się z obowiązkami typowo biurowymi – na przykład obsługą klienta, księgowością czy kadrami. Jednak zapotrzebowanie na wygodne, ergonomiczne, bezpieczne, komfortowe i przede wszystkim trwałe oraz estetyczne krzesła jest znacznie szersze i dotyczy o wiele większej liczby i bardziej zróżnicowanych stanowisk. Krzesła są potrzebne w firmach typu: salon kosmetyczny lub fryzjerski, warsztat, hurtownia, a także magazyn. One również powinny mieć regulowaną wysokość oraz miękkie i elastyczne siedzisko. Jak na przykład krzesło Kilda firmy AJ Produkty. Zaletą tego modelu jest brak wysokich stelaży z podłokietnikami, dzięki czemu użytkownik ma pełną swobodę ruchów oraz ułatwione przesuwanie się po każdej powierzchni, przy czym konstrukcja kółek zapobiega poślizgom. Krzesła warsztatowe można kupić w rozmaitej stylistyce i kolorystyce, dobranie ich do ogólnego wystroju wnętrza nie stanowi zatem problemu.

Wybierając krzesła lub fotele do firmy, należy kierować się nie tylko ceną i wyglądem, ale przede wszystkim ergonomią, bezpieczeństwem i wygodą użytkowników. Pracownik, który siedzi wygodnie, będzie mógł w pełni skupić się na powierzonym zadaniu, zamiast starać się zmienić pozycję na bardziej komfortową.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone