Zamknij
REKLAMA

Wakacje z dziećmi – pomyśl o wypożyczeniu samochodu!

13:16, 09.08.2018 | (.)
Skomentuj

Stojąc przed trudnym zadaniem organizowania wyjazdu wakacyjnego dla swojej rodziny, często zastanawiamy się w pierwszej kolejności, jaki środek transportu wybrać. Nie dysponując swoim samochodem często do dyspozycji pozostaje nam pociąg, autobus lub samolot. Jednak wszystkie te środki lokomocji, zwłaszcza w okresie letnim, nie są bardzo przyjazne, kiedy podróżujemy z małymi dziećmi. Co nam wówczas pozostaje? Proponujemy pomyśleć o wynajęciu samochodu.

Wypożyczenie samochodu = pełna swoboda

Wynajem samochodu na wakacje, także te zagraniczne, wydaje się opcją bardzo wygodną. Po pierwsze mamy pełną swobodę w wyborze miejsca, do którego chcemy dotrzeć. Bywa tak, że transport z naszymi pociechami wymagałby wielogodzinnej podróży różnymi środkami lokomocji, z wieloma przesiadkami i ciężkim bagażem, nierzadko także w udręczającym upale. Wypożyczenie samochodu pozwoli nam zaoszczędzić czas i podróżować z dziećmi bezpiecznie – w fotelikach i klimatyzacji.

Spędzając wakacje bez samochodu czasem rezygnujemy z atrakcji i możliwości, jakie oferuje region, w którym wypoczywamy. Podróż lokalnymi autobusami lub taksówkami, zwłaszcza bez znajomości języka, może okazać się dla nas dużym wyzwaniem. Posiadając do dyspozycji wypożyczony samochód, planowanie podróży jest bajecznie proste. Wystarczy GPS w telefonie komórkowym lub prosta, papierowa mapa (dla tatusiów w stylu retro), by urozmaicić każdy wakacyjny wyjazd.

Fot. www.carson.auto.pl - Wypożyczalnia samochodów z Kalisza

Wypożyczonym samochodem, praktycznie i funkcjonalnie

W wynajętym samochodzie wakacje są bardzo praktyczne. Zwłaszcza, gdy postanowiliśmy wybrać mały ośrodek, lub kemping oddalony od cywilizacji. Walizka lub torba podręczna daje duże ograniczenia w przewożeniu artykułów spożywczych czy artykułów dla dzieci (pampersów, pieluch, wózka). W bagażniku wygodnie pomieścimy wszystko, co niezbędne naszej rodzinie.

Wypoczywając z rodziną w miejscu oddalonym od sklepów, możliwość podjechania do najbliższego z nich jest dużym atutem. Nagła potrzeba nie musi wiązać się z wielogodzinną wyprawą do najbliższego miasteczka – wypożyczonym samochodem podjedziemy tam w kilka chwil. Daje to spory komfort kiedy podróżujemy z dziećmi. W przypadku nagłej choroby lub wypadku możliwość awaryjnego skorzystania z samochodu jest nieoceniona.

Jeśli nie posiadamy samochodu, a chcemy wybrać się w podróż za granicę z naszym niemowlakiem, wypożyczenie samochodu jest chyba najbardziej rozsądną opcją. Możemy dostosować temperaturę do potrzeb małego dziecka, a także ograniczyć hałas. W przypadku wielogodzinnych tras, problemem przestaje być również karmienie dziecka – nie musimy obawiać się ciekawskich oczu innych pasażerów, ani panicznie szukać toalety (w wielu krajach Europy może być z tym poważny problem).

Policz koszt wypożyczenia samochodu – to się opłaca!

Jeśli chcemy spędzić wakacje z inną rodziną warto przekalkulować wynajem busa. Podział kosztów wynajmu oraz paliwa na dwie rodziny może okazać się bardzo opłacalnym. Otrzymujemy auto przygotowane do dalekich tras, w pełni sprawne i funkcjonalne. Im dłuższy wyjazd planujemy, tym bardziej atrakcyjną ofertę przygotują nam wypożyczalnie samochodów.

Źródło: Wypożyczalnia samochodów Carson Auto Kalisz

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone