Zamknij
REKLAMA

Data ślubu już jest. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

16:05, 19.07.2018 | (.)
Skomentuj

Organizacja wesela to jednocześnie bardzo przyjemne i czasochłonne zajęcie. Niejednokrotnie wymaga ono poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu, posiadania umiejętności organizacyjnych oraz niemałego budżetu. Oto 8 istotnych rzeczy, za które będziemy musieli zapłacić, organizując ślub i wesele.

Od wyboru odpowiednich usług zależy, jak udane będzie przyjęcie i czy zachowamy z niego piękne pamiątki. Oprawa jest bardzo ważna, dlatego warto zabrać się do tego z głową – jak wybierać profesjonalistów przeczytasz w artykule "Planujemy wesele: jak wybrać odpowiedniego kamerzystę". Zanim jednak przejdziesz do wyboru kamerzysty, czeka Cię szacowanie kosztów ogólnych. Poniżej znajdziesz najważniejsze rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, organizując ślub i wesele.

Obrączki

Jedna z ważniejszych rzeczy, bez której nie mógłby odbyć się żaden ślub. Udając się do jubilera sieciowego, zobaczysz ceny zaczynające się od 50 zł za jedną srebrną obrączkę, a kończące się na kwocie 13 000 zł za dwie obrączki wykonane z platyny i posiadające kamienie szlachetne. Średnio na obrączki wydaje się między 1200 zł a 3500 zł. Wszystko zależy od gustu pary oraz wybranego kruszcu.

Ceremonia ślubna 

To element będący na równi z obrączkami. Tutaj nie ma sztywnych przedziałów cenowych. W kościele możesz usłyszeć słynne „co łaska”, a w urzędzie będzie to koszt nieprzekraczający 500 zł. Podobna kwota przyjęła się też zresztą w kościołach.

Ubiór panny młodej 

Panie, w odróżnieniu od panów, mają trochę utrudnione zadanie. Mogą bazować na sklepach sieciowych, ale w tym dniu, każda panna młoda chce być wyjątkowa. Ceny sukien ślubnych zaczynają się już od 300 zł i potrafią szybować nawet do kilkunastu tysięcy. Do tego należy jeszcze doliczyć szereg innych rzeczy, m.in. biżuterię oraz buty. Rozsądna panna młoda powinna poradzić sobie z tym tematem mając do dyspozycji 3 000 zł i uwzględniając zakup drugiej sukni na poprawiny oraz obuwia na zmianę.

Ubiór pana młodego 

W sieciowych sklepach możesz nabyć garnitur już za 500 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że jest on na promocji, nie będzie to zakup najgorszej jakości. Możesz też kupić garnitur szyty na miarę za bagatela 6 000 zł. Podobnie jest z butami, których ceny zaczynają się od 200 zł, a mogą kończyć się nawet na ponad 1200 zł. Kompletny zestaw rozsądnego pana młodego nie powinien również przekroczyć 3 000 zł, wliczając w to wszystkie niezbędne dodatki, a nawet drugi, tańszy garnitur na zmianę.   

Przyjęcie dla gości 

Koszt zorganizowania wesela jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim należy operować tutaj ceną za osobę, a te wahają się od 100 do 450 zł lub momentami znacznie większych kwot. Nasza cena za osobę będzie zależeć od wybranego menu, wykupionych napojów – nawet tych alkoholowych – oraz dodatkowych atrakcji, jak na przykład, pokaz sztucznych ogni lub zakup podarunków dla gości.Kwiaty, przystrojenie sali oraz kościoła lub urzędu 

Dekoracja samochodu to koszt od 100 zł do 400 zł. Przystrojenie sali oraz miejsca ceremonii kosztuje już znacznie więcej. Sam koszt przystrojenia kościoła może sięgać 1500 zł, a za salę może dojść nawet dwa razy tyle. Ceny zależne są tutaj głównie od ilości elementów i rodzaju kwiatów. Nie możesz zapomnieć też o bukiecie dla panny młodej – które potrafią kosztować nawet 500 zł.

Zespół muzyczny 

Dobra, weselna zabawa wymaga jeszcze lepszej oprawy muzycznej. Za taką przyjdzie Ci zapłacić – włącznie z poprawinami – nawet 6 000 zł. Dobry zespół muzyczny można znaleźć już od 3500 zł na jeden wieczór. Tańszy będzie DJ, który weźmie od nas jedynie 1500 zł.

Fotograf/kamerzysta 

Uwiecznienie dnia zaślubin nie może zostać pominięte w żaden sposób. W tej dziedzinie trendy ciągle się zmieniają. Do niedawna jeszcze panowała moda na wynajmowanie fotografa i kamerzysty oraz nagrywanie materiału z całego ślubu i wesela. Dzisiaj młodzi decydują się głównie na zdjęcia, a krótkie reportaże lub okrojone filmy do godziny, stanowią jedynie dodatek. Usługi fotograficzne oscylują głównie na poziomie około 1600–3500 zł. Wszystko zależy od ilości zdjęć, albumów, czy też opcji z sesjami przed i po ślubie.

Powyższe koszty nie są jednak jedynymi, które będzie trzeba ponieść. To są tylko najważniejsze i najdroższe rzeczy, o których trzeba pomyśleć. Poza tą listą należałoby jeszcze uwzględnić koszty zakupu tortu weselnego, który kosztuje od 200 zł do 1000 zł, wynajem auta (ok. 500 zł, ale może być też nawet ponad 1000 zł) oraz wizyty w salonach fryzjersko-kosmetycznych i ewentualny zakup napojów i ciast poza lokalem, w którym odbędzie się przyjęcie. Jak się często okazuje, organizacja ślubu i wesela niesie też za sobą wiele nieprzewidzianych kosztów. „Warto zaplanować to wszystko dużo wcześniej, bo poszukiwanie odpowiedniej sali na przyjęcie, zespołu muzycznego oraz fotografa, nie odbywa się szybko, a są to rzeczy, od których w głównej mierze zależy dobra zabawa oraz piękne wspomnienia” – potwierdza Damian, redaktor z portalu fotograf-wesele.pl

Odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań pozwoli też zaoszczędzić nam stresu. Znalezienie usług w cenach, na które możemy sobie pozwolić jest możliwe, pod warunkiem, że poświęcimy odpowiednio dużo czasu na sprawdzenie możliwych opcji. Wybór drogich, a niepewnych usług zwykle podyktowany jest pośpiechem.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone