Zamknij
REKLAMA

Kupujemy łóżko

17:56, 18.07.2018 | (.)
Skomentuj

Umeblowanie mieszkania bardzo często zaczyna się od sypialni, a właściwie od jej najważniejszego elementu, czyli łóżka. Jego wybór z pozoru jest bardzo prosty, jednak w rzeczywistości okazuje się być problematyczny. Jak duże łóżko kupić? Jakie cechy powinien mieć materac? Czy potrzebny jest duży zagłówek? Wszystko zależy od oczekiwań oraz preferencji.

Wymiary

Jedną z podstawowych kwestii, nad jaką należy się pochylić, jest wielkość łóżka. Wydaje się, że im większa będzie powierzchnia spania, tym lepiej. Zakup bardzo dużego łóżka zazwyczaj ograniczają wymiary sypialni, jednak nawet najmniejsza z nich powinna zmieścić w swoim wnętrzu łóżko o standardowych wymiarach.

Za standardowe wymiary w przypadku łóżka dwuosobowego, tzw. małżeńskiego, uznaje się 160x200 lub 140x200. Wymiary te nie są bezpodstawne. Przyjmuje się, że każda z osób na łóżku dwuosobowym powinna mieć dla siebie kawałek o szerokości co najmniej 70 cm. W przypadku długości, powinna być ona większa o 20 cm od wzrostu użytkownika łóżka. Średni wzrost polskiego mężczyzny wynosi około 180 cm. Jak łatwo więc obliczyć, wymiar łóżka 140x200 to minimalna wielkość adekwatna dla łóżka dwuosobowego. Łóżka jednoosobowe zazwyczaj dostępne są w wymiarach 80x200 lub 90x200.

Materac

Najwięcej problemów zazwyczaj sprawia wybór materaca. Wielkość oczywiście musi być dostosowana do wymiarów łóżka. Kłopot sprawia twardość. Według założeń, twardość materaca powinna być dostosowana do wzrostu i wagi. Osoby wysokie i cięższe powinny zdecydować się na materac twardy lub średnio twardy, który będzie stanowił dobre podparcie dla kręgosłupa. Osoby niskie i lekkie mogą spać na materacu miękkim.

Materace dostępne na rynku dzielą się na kieszeniowe, lateksowe i piankowe. Te pierwsze, dzięki sprężynom osadzonym w materiałowych kieszeniach, bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Uważane są też za najzdrowsze dla kręgosłupa. Materace lateksowe posiadają właściwości antyalergiczne, dlatego polecane są dla osób cierpiących z powodu różnego typu alergii.

Jak pokazuje rzeczywistość, niewiele osób zwraca uwagę na wytyczne specjalistów i przy wyborze kierują się jedynie odczuciami podczas kilkuminutowych prób w sklepie.

Estetyka

Wiele emocji budzi również wykończenie łóżka. To z jakich będzie zrobione materiałów, czy zostanie wyposażone w pojemnik na pościel lub wysoki zagłówek, zależy już od osobistych preferencji klienta. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z propozycjami sklepów internetowych, np. https://berkehome.pl/kategoria/lozka. Szeroka oferta różnego rodzaju łóżek pozwoli ukierunkować poszukiwania na styl, który będzie najbardziej odpowiedni do aranżacji sypialni. Przy zakupie łóżka warto zdecydować się również na szafki nocne,które razem z łóżkiem stworzą estetyczną całość.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone