Zamknij
REKLAMA

Sezon letni to dobry czas na poszukiwanie mieszkania. Sprawdź, co w kwestii mieszkań oferuje Łódź

18:01, 05.07.2018 | (.)
Skomentuj

Mieszkanie w dużym mieście ma mnóstwo plusów, jednak wielu osobom kojarzy się z wysokimi cenami za m2, co niestety nie jest bezzasadne. Drogie są zwłaszcza nowe budynki mieszkalne, a zakup takiej nieruchomości dla młodych osób jest albo niemożliwy albo wiąże się z zaciągnięciem kredytu na kilkadziesiąt lat. Osoby zorientowane w cenach za mieszkania w Łodzi wiedzą, że te potrafią się drastycznie zmieniać, a sezon letni sprzyja owocnym poszukiwaniom lokum. Czy mieszkania w dużych miastach rzeczywiście są tak drogie, jak głosi powszechna opinia? A może wystarczy dobrze poszukać?

O cenie mieszkania decyduje głównie lokalizacja. Gdzie mieszkać w Łodzi?

Ścisłe centrum czy obrzeża? Dzielnica bogata w tereny zielone czy dobrze zaopatrzona w sklepy? Kupując mieszkanie trzeba mieć na względzie przede wszystkim jego położenie, które należy dostosować do swoich potrzeb. Jeżeli planujemy przeprowadzić się z całą rodziną, warto uwzględnić dogodny dojazd do przedszkola i szkoły. Mając stałą pracę, dobrze jest kupić lokum położone niedaleko miejsca zatrudnienia, żeby w razie potrzeby móc zawsze szybko dojechać, a po pracy nie tracić czasu na długi powrót do domu. Łódź to miasto sprzyjające młodym rodzinom z dziećmi, o czym świadczą oferty nowo powstających osiedli. Polesie czy Bałuty są doskonale zaopatrzone w place zabaw i nowoczesną infrastrukturę dla najmłodszych. Dodatkowo, z każdej części tych dzielnic można szybko dotrzeć do centrum miasta. Najmniej przyjazne dzieciom jest Śródmieście, gdzie przy okazji ceny mieszkań są najwyższe. Nowoczesne mieszkania w Łodzi są budowane w różnych rejonach miasta, wśród których na największą uwagę zasługuje dzielnica Bałuty.

Latem ceny mieszkań idą w dół. Wiemy, jaki deweloper ma korzystną ofertę

Wiadomo, że cena to kluczowa kwestia przy zakupie mieszkania. Wiąże się ona ściśle z położeniem nieruchomości, z jej metrażem, rokiem budowy. Na osiedlu Bałuty powstało malownicze osiedle Villa Romanów. Są tam do kupienia przestronne, świetnie zlokalizowane, a co najważniejsze – tanie mieszkania. W Łodzi trudno o tak niską cenę za duży metraż lokalu w nowym budownictwie. Inwestycja została zrealizowana z myślą o rodzinach, szukających bezpiecznego miejsca do życia, z dala od zgiełku miasta, a przy tym z dogodnym dojazdem w każdy rejon Łodzi.

W sezonie letnim nieruchomości tanieją, zachęcając do podpisywania umów z deweloperami. Pogoda sprzyja zmianom i przeprowadzkom, to również idealny czas na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Należy pamiętać, że to nie metraż, wygląd mieszkania, cena ani nawet jego położenie czy okolica nie są najistotniejsze przy zakupie. Ta poważna decyzja powinna być przemyślana pod każdym względem i w najmniejszym calu spełniać nasze oczekiwania. Jeśli chociaż jedna rzecz (zbyt mały taras czy brak supermarketu w pobliżu) budzi wątpliwości, rozważmy pochopne podpisanie umowy. Najlepszym rozwiązaniem jest kilkukrotne udanie się na upatrzone osiedle i obejrzenie mieszkania na spokojnie, bez poddawania się emocjom.

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone