Zamknij
REKLAMA

Kto zostanie królem strzelców mundialu?

11:29, 05.07.2018 | (.)
Skomentuj

W tle rywalizacji o mistrzostwo świata w piłce nożnej zawsze trwa zacięty wyścig o miano najlepszego strzelca mundialu. Po 2 meczach fazy grupowej, na faworyta wyrasta Cristiano Ronaldo, który ma już na koncie 4 bramki. Jeśli Portugalia zajdzie na mundialu daleko, nie wydaje się, aby ktokolwiek mógł zagrozić CR7 w zdobyciu tytułu najlepszej strzelby mistrzostw.

Najlepsi strzelcy budzą się powoli

Rosyjski mundial nie stoi na razie pod znakiem pięknych goli i ustraofensywnej gry. Dominują taktyka, zaangażowanie i fizyczna walka. Niemniej jednak, najlepsi snajperzy, tacy jak Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Diego Costa, Harry Kane, Mohamed Salah czy Robert Lewandowski z pewnością zdobędą swoje gole na turnieju i to między nimi rozegra się zapewne walka o tytuł króla strzelców. Ronaldo, na razie zostawił w tyle konkurencję, strzelając w 2 meczach 4 gole. Jak dobrze wiemy, jest to piłkarz, który seryjnie zdobywa bramki w meczach – także tych o wielką stawkę. Właśnie dlatego, w opinii kibiców, ekspertów i bukmacherów jest głównym faworytem do korony króla strzelców. Dobrze mundial zaczęli także Rosjanin Dennis Czeryszew i Hiszpan Diego Costa (obaj mają już po 3 gole). Formą strzelecką imponuje Harry Kane, a pozostali supersnajperzy czekają w blokach startowych.

Król strzelców z czołowej drużyny mistrzostw?

Najlepsi napastnicy często nie są w stanie osiągać sukcesów indywidualnych, bez pomocy swoich kolegów z drużyny. Nic wiece dziwnego, że dobrze grające Portugalia, Hiszpania, Anglia, Brazylia czy Niemcy to szansa na koronę króla strzelców dla któregoś z napastników grających właśnie w tych zespołach. Mistrzostwa świata to 7 meczów, siłą rzeczy największe szanse na złotego buta mają więc ci, który docierają do strefy medalowej.

Gwiazdy są zmęczone po sezonie

Ostatnie lata, biorąc pod uwagę zarówno rozgrywki klubowe, jak i reprezentacyjne, to czasy wielkich goleadorów. Najlepsi napastnicy strzelają ponad 5 goli w sezonie, a piłka staje się coraz szybsza i bardziej ofensywna. Z drugiej strony – wielu ekspertów twierdzi, że tytuły mistrzowskie zdobywa się przede wszystkim konsekwencją i brakiem błędów w obronie. Właśnie dlatego, wiele osób narzeka na poziom mundialu, krytykując słabą grę faworytów i fakt, że na rosyjskich boiskach pada zbyt mało bramek.

Wytypuj króla strzelców u bukmachera

Typowanie króla strzelców mundialu, to trudna, ale niezwykle emocjonująca zabawa, która może przynieść nam wymierne zyski. Zakłady bukmacherskie dotyczące tego, kto zostanie najlepszym strzelcem mistrzostw świata, zawsze cieszą się ogromną popularnością. Nie inaczej jest w tym roku. Większość graczy stawia na Cristiano Ronaldo, który – jeśli będzie strzelał tak regularnie, może zapewnić sobie tytuł króla strzelców już po fazie grupowej.

 

 

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone