Zamknij

Firma autokarowa z Rzeszowa ? przepis na sukces na lokalnym rynku

10:50, 05.07.2018 (.) Aktualizacja: 11:02, 05.07.2018
Skomentuj

W czasach kiedy nie każdego stać na samochód, a pociągiem nie można dojechać do wielu miejsc w Polsce transport autokarowy ma duży potencjał. W ciągu ostatnich lat konkurencja na rynku usług przewozowych wzrosła, a firmy zajmujące się działalnością tego rodzaju wypracowały wysokie standardy.

Tę tendencję można dostrzec na przykładzie firmy autokarowej z Rzeszowa. Przewoźnik zapewnia bardzo dobre warunki podróży. Bezpieczne i higieniczne warunki podróży, komfort i dobra obsługa to podstawa – nie tylko żeby zapewnić wysokiej jakości usługi, ale żeby w ogóle móc zachować pozycję na rynku. Firma autokarowa z Rzeszowa posiada nowoczesną flotę i profesjonalnych, odpowiednio wyszkolonych pracowników, co pozwala stale podnosić poziom usług przewozowych. Autokary są wyposażone w szereg udogodnień, dzięki którym każdy pasażer czuje się komfortowo. Przewoźnik nie zapomina też o usprawnieniach dla osób niepełnosprawnych.

Licencje i zezwolenia są niezbędne

Działalność transportowa jest związana z koniecznością posiadania określonych kwalifikacji. Ich brak powoduje nie tylko niezgodność działalności z prawem, ale staje się realnym zagrożeniem dla osób korzystających z usług przewozowych oraz dla osób trzecich (np. uczestników ruchu drogowego). Z tego powodu działalność transportowa w Polsce jest działalnością reglamentowaną czyli częściowo regulowaną przez państwo. Ingerencja organów administracji publicznej w gospodarkę wolnorynkową polega w tym przypadku na obowiązku przedsiębiorcy posiadania odpowiedniej licencji lub zezwolenia w zależności od tego, jaką działalność transportową prowadzi.

Zezwolenia i licencje mają charakter okresowy, a w przypadku połączenia spółek, albo utworzenia nowej spółki ze starej, konieczne jest ich ponowne uzyskanie. Firma autokarowa z Rzeszowa posiada wymagane zezwolenia. Informację na temat licencji i zezwoleń przewoźników można uzyskać na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG) wpisując dane przedsiębiorcy.

Dobra komunikacja to podstawa

W ramach grupowego przewozu osób przedsiębiorca, za pośrednictwem swoich pracowników (najczęściej kierowców) współpracuje z organizatorem grupowego przewozu osób – np. z księdzem organizującym pielgrzymkę, albo nauczycielką opiekującą się dziećmi w czasie wycieczki. Tak zwane miękkie kompetencje (ang. soft skills) w tej branży są niezbędne. Umiejętność komunikacji z pasażerami jest potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się przerwa w ruchu drogowym, albo inna sytuacja, niezależna od przewoźnika stanowiąca przeszkodę w kontynuowaniu podróży. Obecnie z usług firmy przewozowej korzystają zarówno osoby zamieszkujące region, jak i turyści. Bardzo często są to tak zwani "klienci z polecenia", co świadczy o zaufaniu klientów i wysokiej jakości usług.

Prowadzenie firmy autokarowej nie jest łatwe – trzeba pamiętać o okresowych szkoleniach kierowców, przeglądach technicznych, prowadzeniu dokumentacji (np. zawieraniu umów przewozowych), a nadto zapewnianiu odpowiednich warunków podróży pasażerom. Takie przedsięwzięcie może udać się tylko wtedy, gdy za przedsiębiorcą stoi kadra profesjonalistów, świadoma odpowiedzialności, jaka ciąży na przedsiębiorcy świadczącym usługi przewozowe. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%