Zamknij
REKLAMA

Co możesz zrobić, żeby chronić się przed niechcianymi telefonami?

14:19, 01.07.2018 | Pismak
Skomentuj

Każdy, kto co jakiś czas odbiera telefony od telemarketerów, wie, jak bardzo uciążliwe są te połączenia. Wydawałoby się, że dzwonią do ciebie firmy, których w ogóle nie kojarzysz, z ofertą, która w ogóle cię nie dotyczy. A jednak w jakiś sposób ktoś wszedł w posiadanie twojego numeru telefonu. Jak to się stało i co możesz zrobić z tym, by dzwonienie się skończyło?

Siedząc przed komputerem czujemy się dość anonimowi, dlatego nie raz nie zastanawiamy się nad tym, gdzie podajemy swoje nazwisko, czy właśnie numer telefonu. Rejestrujesz się w nowym serwisie, bierzesz udział w świetnym ogólnopolskim konkursie, wypełniasz kwestionariusze i dzielisz się opiniami. Może czytasz regulamin, może nie, ale nawet jeżeli analizujesz go skrupulatnie, może się to okazać niewystarczające. Dlaczego?

W ochronie swoich danych

Bardzo możliwe, że twoje dane padły ofiarą handlu. Nawet jeżeli w regulaminie jakiejś strony jest podane, że numer telefonu jest potrzebny tylko w celach marketingowych, istnieją sposoby na to, by przepisy były zinterpretowane inaczej. Podając dane osobowe, nowy użytkownik może nieświadomie wyrazić zgodę na coś innego, bo drobnym druczkiem może być mowa na przykład o partnerach.  Najlepiej tego rodzaju miejsc unikać, bądź wnikliwie czytać poszczególne punkty, bo nie zawsze trzeba zaznaczyć wszystkie okienka. W przeciwnym razie, akwizytorzy mogą męczyć o różnych porach dnia, a najpewniej trafią wtedy, kiedy na pewno nie będziesz mieć czasu na tego typu dyskusje.

Niestety, skoro telefony już są, to numer już zdążył trafić tam, gdzie nie powinien, więc jest to raczej lekcja na przyszłość. Jeżeli twój numer widnieje w książce telefonicznej, możesz postarać się o to, by go usunięto. Ponadto dzwoniąc do różnych firm, warto czasowo zastrzec numer, dzięki czemu rozmówca nie będzie mógł go spisać. Tymczasem, co można zrobić teraz, kiedy już masz kłopoty z natrętami?

Natrętom mówimy STOP!

Dostępnych rozwiązań jest kilka i wszystko zależy od częstotliwości połączeń, poziomu irytacji posiadacza numeru i szkodliwości. Oto, co można zrobić. Nie warto denerwować się, jeżeli telefon dzwoni sporadycznie. Można go zignorować i uważać, że to jednorazowe. Ale pamiętaj, żeby nie oddzwaniać i nie narażać się na dodatkowe koszty. Jeśli ktoś nieustannie próbuje się połączyć, a numer wygląda podejrzanie, zajrzyj do internetu na strony, na których można uzyskać informacje na temat uciążliwości połączeń. Wpisuje się dany numer, który nęka telefonami, po czym wypowiadają się internauci, którzy także mieli z niego połączenia.

Innym sposobem jest to, by na swoim telefonie zainstalować odpowiednią aplikację. Pozwala ona sprawdzić niemal natychmiast, kto jest właścicielem numeru, który tak usilnie próbował się z nami połączyć. Nie zmniejsza to jednak częstotliwości telefonów. Kiedy masz już pewność, że numer to tylko kolejna świetna oferta, możesz zablokować wszystkie połączenia z danego numeru. W ten sposób zyskujesz pewność, że więcej nikt nie będzie cię nękać. Przy czym nie ma możliwości blokady SMS-ów, więc te nadal mogą przychodzić.

Źródło - https://panwybierak.pl/blog/czyj-to-numer-telefonu-jak-zweryfikowac-kto-do-mnie-dzwonil/

(Pismak)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone