Zamknij
REKLAMA

5 sprawdzonych kierunków egzotycznych na zbliżające się wakacje

13:23, 04.06.2018 | (.)
Skomentuj

Poszukując egzotycznych kierunków podróży, warto przyjrzeć się nie tylko popularnym krajom oraz regionom. Świat skrywa przecież tak wiele wyjątkowych miejsc! Prześledźmy zatem odległe kontynenty w poszukiwaniu kierunku na wakacje naszych marzeń.

Kuba - miejsce, w którym zatrzymał się czas

Niegdyś całkowicie niedostępna dla przybyszów za granicy - dziś otwiera się na turystów z całego świata. Kuba, choć przez ostatnie lata gościła większą niż kiedykolwiek liczbę przyjezdnych, wciąż nie utraciła nic ze swojej dawnej atmosfery. Soczyste kolory budynków, wszechobecne samochody z lat pięćdziesiątych i najlepszy na świecie rum to tylko część atrakcji czekających na turystów z całego świata. Najwięcej doświadczysz ich w samym sercu Kuby - Hawanie. Stolica kraju to raj dla wszystkich, którzy marzą o tym, by zobaczyć, jak wyglądał świat przed kilkudziesięciu laty. To tam przed domami siadują staruszkowie z cygarami, a młodzi tańczą w rytm dochodzącej z okien, kubańskiej muzyki. I choć Kubańczycy żyją skromnie, cieszą się każdą chwilą i chętnie pomagają zagranicznym gościom. Hawana nie jest jednak jedynym ciekawym miastem na wyspie. Kuba to kraj pełen postkolonialnych miasteczek, w których można poczuć atmosferę dawnych lat lub odpocząć, popijając najsłynniejszy drink świata – Cuba libre.

Australijskie skarby

Australia, choć położona na drugim krańcu globu, to coraz popularniejszy kierunek podróży naszych rodaków. Powód jest prosty, kraj ten ma do zaoferowania nigdzie indziej niespotykane atrakcje. Miasta takie jak Sydney czy Melbourne to ogromne aglomeracje ze wspaniałą architekturą, tysiącem kafejek i pięknymi, złocistymi plażami. Najwspanialsze przeżycia czekają nas jednak poza miejskimi, będącymi jednocześnie najczęściej uczęszczanymi przez turystów trasami, czyli wśród zapierającej dech w piersiach australijskiej przyrody. Aby zobaczyć wszystkie bogactwa tej części Australii, warto skorzystać z organizowanych na miejscu road tripów, czyli samochodowych wycieczek śladami przepięknych widoków i największych pomników przyrody. To dzięki nim zobaczyć można stada żyjących naturalnie kangurów oraz, uznawanych za najsłodsze zwierzęta, koali.

Kenijska otwartość

Afryka wciąż uznawana jest nieznany, wręcz niebezpieczny cel podróży. Na jej terenie leży jednak państwo, które może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą bazą turystyczną i niezwykłą otwartością. Kenijczycy, bo o nich mowa, zadziwiają swoją gościnnością i serdecznością dla przyjezdnych. Jednocześnie nietrudno tam o hotele w europejskim standardzie. Po co jechać jednak do Kenii? Największym magnesem na turystów jest tamtejsza przyroda: nadzwyczajne pejzaże, egzotyczna roślinność i przede wszystkim dziko żyjące zwierzęta. Widoku stad zebr i antylop, pasących się na tle Kilimandżaro po prostu nie da się zapomnieć!

Smaki i kolory Indii

Fascynujące swoją kulturową różnorodnością Indie to kwintesencja rozmaitych smaków, zapachów, kolorów, zwyczajów, języków i obrazów. Nie oprze się im żaden turysta - trudno bowiem przejść obojętnie obok tętniących życiem straganów, pięknie zdobionych świątyń, luksusowych tkanin, czy wabiących intensywnymi aromatami knajpek. Ta wielość doznać zmysłowych idealnie współgra z niezwykle intensywnym tempem, w jakim żyją mieszkańcy indyjskich miast. Z dala od aglomeracji toczy się jednak bardziej spokojne życie, a prymat miastu odbiera przyroda. Indie to, wbrew panującym stereotypom, kraj pełen przepięknych parków narodowych, egzotycznych plaż (Goa, Kerala) i niespotykany w Europie zwierząt (białe tygrysy). To także tu koncentrują się najwybitniejsze dzieła azjatyckiej architektury: Tadż Mahal,  sanktuarium hinduistyczne w Konaraku, czy pokryte złotem Harmandir Sahem.

Brazylijska siesta

Brazylia powszechnie znana jest państwo nieustającej zabawy i karnawałowej radości. Jest w tym odrobina prawdy, ponieważ co roku do Rio de Janerio, drugiego pod względem ludności miasta w Brazylii, ściągają miliony turystów z różnych zakątków globu, aby wziąć udział w najsłynniejszym i najbardziej kolorowym karnawale na świecie. Miłość Brazylijczyków do tańca i zabawy widoczna jest w każdym większym i mniejszym mieście; w lokalnych knajpkach i nocnych klubach, podczas małomiasteczkowych festiwali, a nawet przed ich domostwami. Mieszkańcy Brazylii celebrują każdą chwilę, ale potrafią to robić również w bardziej spokojny sposób. Turyści mogą przekonać się o tym, odwiedzając tamtejsze plaże, jeziora i wydmy. Odważniejszym miłośnikom przyrody polecamy dziką Amazonię lub wyprawę po bagnach Pantanalu, a chcącym poznać bardziej kameralne oblicze Brazylii stare miasto w  Salwadorze.

Źródło: https://r.pl/prawdziwa-egzotyka

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone