Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Polska jednym z faworytów?

09:33, 17.05.2018 | Redaktor
Skomentuj

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozpoczną się już za kilka tygodni. Od czasu ogłoszenia losowania drużyn do fazy grupowej trwają liczne dyskusje na temat tego, kto przejdzie dalej. Im bliżej piłkarskiego święta, tym zdają się one wręcz przybierać na sile. Swoje typy mają zarówno bukmacherzy, fani piłki nożnej, jak i oczywiście znawcy tego sportu. Jeden z faworytów budzi jednak silne emocje w każdej w powyższych grup. Niektórzy bowiem twierdzą, że to właśnie Polacy mają w tym roku szansę na zdobycie upragnionego pucharu.

Według rankingu FIFA

W określeniu, która drużyna jest w najlepszej formie, z pomocą przychodzi nam ranking FIFA. To nim w swoich typowaniach kierują się zarówno bukmacherzy, znawcy, jak i sami kibice. Warto jednak pamiętać, że nie jest on wskazówką jednoznaczną, a jedynie może nam nieco przybliżyć aktualną kondycję drużyn.

Biorąc pod uwagę ranking FIFA nie dziwi zatem fakt, że to właśnie drużyna niemiecka jest uznawana przez wielu za "czarnego konia" nadchodzących wielkimi krokami zawodów. Mają sporą przewagę punktową nad innymi drużynami w rankingu, a wielu specjalistów od futbolu twierdzi, że formę piłkarzy reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów można przyrównać do niemieckiej drużyny z lat siedemdziesiątych. Niemcy byli wtedy wprost nie do zatrzymania. Nie jest zatem żadną niespodzianką, że to właśnie ich reprezentacja budzi postrach w przeciwnikach i zachwyt wśród kibiców.

Ameryka Południowa vs. Europa

Najprawdopodobniej bój o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej świata stoczy się pomiędzy Ameryką Południową i Europę. Wśród najczęściej wymienianych jako najlepsze składów znajdują się reprezentacje: Argentyny, Brazylii, Hiszpanii, Francji i Portugalii. Ci ostatni zyskali wiele przychylnych sobie głosów od czasu znakomitego występu na Mistrzostwach Europy w 2016 roku. Niektórzy twierdząc, że ich forma od tego czasu wcale nie jest gorsza typują, że to właśnie Portugalczycy sięgną - tym razem już - po tytuł najlepszej drużyny świata.

W pierwszej dziesiątce rankingu FIFA znajduje się również Polska. I zdaje się, że nie zapomnieli o niej argentyńscy dziennikarze. Polaków wymieniają jako jednych z faworytów tegorocznych Mistrzostw Świata.

Polska faworytem MŚ 2018?

Argentyńczycy bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat polskiej drużyny. Piszą o agresywnej grze ofensywnej i wielu świetnych zawodnikach, z Robertem Lewandowskim na czele (a jakże!). Dziennikarze na łamach magazynu sportowego zwracają uwagę również na wysoki wzrost zawodników z Polski, co daje im sporą przewagę w grze w powietrzu.

W grupie H - którą wylosowała także Polska - znajdują się drużyny z Japonii, Senegalu i Kolumbii. Nasi rodzimi dziennikarze są już nieco bardziej ostrożni w gloryfikowaniu umiejętności polskiej reprezentacji i nadmieniają, że występ naszych zawodników zależy od tego, w jaki sposób się przygotują. Jeśli dobrze, to prawdopodobnie możemy liczyć na wyjście z grupy. Nie przewidują jednak, że będziemy mieli okazję zajść dalej niż do 1/8 finałów. Czy mają rację? Wkrótce się przekonamy.

Artykuł dostarczył serwis: https://rynekbukmacherski.pl - bukmacherzy

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

(Redaktor)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone