Zamknij
REKLAMA

Nie chcesz płacić za leczenie za granicą? Skorzystaj z tego.

14.26, 28.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.26, 28.11.2022
tanie-ubezpieczenie-turystyczne

Koszty leczenia za granicą są naprawdę wysokie. Trzeba się liczyć z tym, że są one kilkukrotnie wyższe od kosztów w naszym kraju. Niestety karta EKUZ, z którą chętnie podróżujemy, niewiele zdziałamy. Karta ta nie gwarantuje nam dostępu do wszystkich usług medycznych. Przykładowo nie ponosi kosztów ratownictwa medycznego. Co zatem zrobić, aby za leczenie za granicą nie płacić? Sprawdźmy to.

Ubezpieczenie turystyczne nie musi być kosztowne

Wiele osób lubi życie na przysłowiowej krawędzi i podejmowanie ryzyka. Podróżowanie bez stosownego ubezpieczenie nie jest jednak ryzykiem. Raczej jest głupotą. Sporo osób się już o tym przekonało na własnej skórze. Raczej nikt nie chce dołączyć do tego grona osób.

Nie opłaca się ryzykować, ponieważ ubezpieczenie turystyczne jest dostępne w naprawdę niskiej cenie. Czy zaoszczędzenie dosłownie kilkudziesięciu złotych nas urządza? Raczej nie. Zyskać możemy o wiele, wiele więcej.

Gdzie zatem kupić tanie ubezpieczenie turystyczne? Możliwości jest sporo. Głównie może to być zakup ubezpieczenia:

  • W Internecie,
  • W biurze towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pierwszy sposób jest na tyle wygodny i komfortowy, że siedząc na lotnisku i oczekując na swój lot, można dokonać zakupu polisy. Wykupienie ubezpieczenia nigdy nie było prostsze. Okazuje się, że nie trzeba nigdzie jeździć i załatwiać spraw stacjonarnie.

Zapoznaj się z OWU

Decyzja o wyborze konkretnej polisy nie jest wcale taka prosta, jakby się mogło wydawać. Raczej jest ona skomplikowana, ponieważ ofert jest naprawdę sporo. Trudno jest podjąć decyzję o jednej jedynej.

Jak dokonać porównania? Ten artykuł może się okazać bardzo pomocny https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/jak-wybrac-ubezpieczenie-do-pracy-za-granica/526.html. Najważniejsze okazuje się czytanie wszystkiego, co jest napisane drobnym druczkiem. Nie wiemy dlaczego, ale sporo osób właśnie pomija te zapiski, a to one są najważniejsze. Nie możemy w żadnym wypadku pomijać dokumentu OWU, a więc Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. To właśnie w nim są zawarte wszelkie najważniejsze informacje. Niekiedy ubezpieczamy się, a tak naprawdę nie wiemy, co nam przysługuje, a czego nasza polisa nie obejmuje.

W razie jakiegoś zdarzenia na naszym wyjeździe jesteśmy w kropce i kompletnie nie wiemy, w jakim zakresie otrzymamy darmową pomoc. Bywa różnie. Czasami ubezpieczenie dosłownie kilka złotych droższe ma znacznie szerszy zakres, a także maksymalne kwoty odszkodowań. W takiej sytuacji warto dopłacić kilka złotych i mieć zagwarantowaną szerszą pomoc.

Tak naprawdę dopiero, jak się coś stanie, to doceniamy, jak wielka jest to pomoc i jak bardzo jest kluczowa. Gdy mamy problem z wyborem konkretnej polisy ubezpieczeniowej, to na pewno nie działajmy na chybił trafił. W takiej sytuacji warto byłoby się skonsultować ze specjalistą. Na rynku można znaleźć mnóstwo niezrzeszonych agentów ubezpieczeniowych, którzy wysłuchają naszych potrzeb i dobiorą do nich najkorzystniejsze oferty. Właśnie o taką rzetelną pomoc chodzi.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%