Zamknij
REKLAMA

Interpelacje radnych: Liczba pasażerów w busach, obsługa prawna, inwestycje drogowe

17:12, 12.03.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Radny powiatowy Marek Drabik z Klubu Komitetu Obywatelskiego w tej kadencji jest bardzo aktywny. Zmusza do tego też niejako ustawa, która wszelkie ważkie kwestie dla mieszkańców  każe formułować w interpelacjach, mniej ważne w zapytaniach. Na ostatniej sesji radnemu zwrócono uwagę, że pisze jak kura pazurem i trudno odcyfrować hieroglify na jego interpelacjach więc produkuje pisma już na komputerze. Statystyka Drabika zagina niektórych radnych trzymających prezydenta, którzy jak wiadomo, ciągle piszą i dobrze, bo to ku chwale "małej ojczyzny". Teraz każdy mieszkaniec "podłączony do sieci" może sprawdzić w specjalnej zakładce w Biuletynie Informacji Publicznej urzędów  o co radni wnioskują, czego żądają i o co pytają. 

Zacznijmy od danych liczbowych od zaprzysiężenia do końca roku Drabik złożył 18 zapytań - o niektórych z nich pisaliśmy TUTAJ, a od początku 2019 roku -17. 

O co radny pytał Zarząd Powiatu w tym roku?

Na przykład o korzystanie z samochodu przez starostę i wicestarostę, o obsługę prawną starostwa, obsługi prawnej, o wykorzystanie środków finansowych w KSS Sp. z o.o w Kutnie, o wybór obecnego prezesa KSS Sp.z o .o. Radny pytał też o inwestycje drogowe w gminie Bedlno, Strzelce i Oporów, o  zapewnienie transportu zbiorowego przez firmę Sand Bus na terenie powiatu, o liczbę odbytych posiedzeń Zarządu Powiatu, o funkcjonowanie komisji Bezpieczeństwa i Porządku. 

Marek Drabik pyta o stan komunikacji na trasie Żychlin Kutno, w jaki sposób Wydział Komunikacji i Transportu kontroluje właściwe funkcjonowanie komunikacji zbiorowej, czy monitoruje tabor firm przewozowych, jakie są przybliżone liczby przewożonych pasażerów, czy w latach 2018, 2019 pojawiły się skargi pasażerów na funkcjonowanie transportu zbiorowego. 

Starosta Daniel Kowalik odpowiedział, że starostwo wraz z Inspekcją Transportu Drogowego w Łowiczu i Komendą Powiatową Policji w Kutnie skontrolowało dwóch przedsiębiorców Sand Bus na trasie Kutno Żychlin przez Bedlno i Vip Buss na trasie Kutno - Łanięta. Nie stwierdziło uchybień i nieprawidłowości. Nie odnotowano w tym czasie żadnych skarg, nie wpłynęły też wnioski lub decyzje od inspektorów transportu drogowego oraz informacje od komorników lub innych organów. Referat Transportu posiada w dokumentacji wykaz pojazdów przedsiębiorców, który aktualizują na bieżąco. Jeśli chodzi o liczbę pasażerów to Referat Transportu posiada zestawienia liczby sprzedanych biletów na tych trasach. W 2017 roku sprzedano łącznie 271 035 sztuk biletów jednorazowych, natomiast w I kwartale 2018 68 141 sztuk. Natomiast biletów miesięcznych sprzedano  w 2017 5 440 szt. a w I kwartale 2018 1615 szt. 

Starostwo nie dysponuje jeszcze informacją za pełen rok 2018 z uwagi na procedurę zatwierdzenia sprawozdań firm przewozowych, które składają do urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego. Stąd podane są dane za ostatni cały rok tj. 2017. 

Radny zapytał starostę ilu prawników zatrudnia starostwo, do których wydziałów są przyporządkowani, jakie mają wynagrodzenia, czy w nowej kadencji są jacyć nowi zatrudnieni i czy następowały jakieś przesunięcia prawników w zakresie obsługi poszczególnych wydziałów. 

- Starostwo Powiatowe zatrudnia na podstawie umowy o pracę jednego prawnika w wymiarze 3/5 etatu. Czterech innych świadczy obsługę prawną w określonym zakresie w ramach umów cywilno-prawnych - odpowiada Kowalik.

I tak obsługę prawną świadczą radca prawny Dorota Wiosetek - wydziały organizacyjny, finansowy, zarządu i rozwoju, promocji i informacji, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, audytor, kontrola wewnętrzna, , adwokat Wiesława Sobczyk - wydziały geodezji, komunikacji, architektury i budownictwa, drogownictwa, inwestycji i zamówień publicznych, rolnictwa leśnictwa i ochrony środowiska, gospodarki nieruchomości, rzecznik praw konsumentów, geolog powiatowy, inspektor danych osobowych, adwokat Katarzyna Maszarek Ziółkowska - Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, radca prawny Waldemar Kardasz - Rada Powiatu, Stanowisko do obsługi rady, radca prawny Maciej Dercz obsługa prawna w zakresie wykonywania przez Powiat Kutnowski praw udziałowych w KSS sp. z o.o. 

Łączna kwota umów za miesiąc styczeń 2019 wyniosła 19 420 zł brutto. W obecnej kadencji została zawarta jedna nowa umowa (Maciej Dercz) i nastąpiły nieznaczne zmiany zakresu usług prawnych.

Radny Klubu Komitet Obywatelski pytał starostę czy zarząd powiatu zna stan dróg Kamienna Groszki, Mnich -Dąbrowice, Mnich -Probostwo-Stanisławów, jakie działania zamierza podjąć aby poprawić ich stan i dlaczego nikt z członków zarządu mimo zaproszenia nie uczestniczył w obradach Rady Gminy Oporów.

Daniel Kowalik, starosta odpowiedział, że zarząd ocenia stan tych dróg na dostateczny, droga powiatowa 2127E, 2129 E, 2184 E zostanie poddana remontowi cząstkowemu, termin przeprowadzenia remontów to II i III kwartał tego roku. 29 stycznia wszyscy członkowie zarządu uczestniczyli w zaplanowanym wcześniej posiedzeniu zarządu, a w dalszej części dnia wykonywali zaplanowane obowiązki służbowe. 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

RegonRegon

4 1

Śmiechu warte jak u Drozdy... te pytania. 13 szabelek jak to mówi palacz.... 17:38, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

3 0

A jaki jest tryb wyboru takiego a nie innego prawnika, przecież to firmy? 18:09, 12.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

II

1 0

Zapytaj radnego on już wie 18:59, 12.03.2019


zimazima

0 0

Znajomi palacza 07:04, 14.03.2019


to ja to ja

3 0

Czy za złożenie interpelacji to tez dostaje się dodatek ?? 18:42, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JolaJola

3 0

Ja wole jednak iść do cyrku.. 19:40, 12.03.2019


Józef mongolJózef mongol

1 2

PiS wychodzi z twarzą. Opozycja jak dla mnie żadna. 21:21, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aaaaaa

1 0

A prawdziwa opozycja, czyli PO Gierula Urbaniak i Nowoczesna Marciniak jest w koalicji z PiS. Co na to Schetyna i Zdanowska? 07:11, 14.03.2019


bezrobotnybezrobotny

2 0

Mam pytanie, ile interpelacji złożył w poprzedniej kadencji radny Drabik? Zresztą będąc radnym w poprzedniej kadencji powinien przynajmniej na większość zadawanych przez siebie pytań znać odpowiedzi. No cóż może nie było wówczas transportu na linii Kutno Żychlin to nie miał o co pytać . Śmieszne to i to za nasze pieniądze. 09:04, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborca 375wyborca 375

2 0

Gdzie pracuje i czym się zajmuje radny pytacz? Czy to jest tajemnica bo jakoś nie można uzyskać odpowiedzi. 09:06, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-kameleon--kameleon-

0 0

Ten -dropik- czy jak mu tam, to faktycznie ma głęboki zanik pamięci dotyczący okresu ichnich nie-rządów, zaniedbań, uchybień, wszelakich politykierskich manipulacji, braku organizacji czegokolwiek, tępoty i prostactwa jego "mantora" dyzmy matoła klepa-tosia oraz ruiny całej powiacikowej struktury, którą pozostawili po swoich nie-rządach. Czyżby przysłowiowy wół (-drapik-) nie pamiętał, jak cielęciem był, czyżby nie pamiętał swojego zachowania pt. dziwny świat pało-lycyjnego krasnala, czyżby nie pamiętał, że pozostawili po sobie "kupe" śmiechu i fatalnej opinii wśród Mieszkańców tego regionu (i nie tylko), czyżby nie pamiętał, że nie tak dawno kopał po kostkach swojego obecnego mentora -drebicha-, czyżby nie pamiętał kompromitacji w "prowadzeniu" (o zgrozo) niegdysiejszych, powiacikowych nasiadówek, czyżby nie pamiętał....... że żyje i jego "popisy" nie poszły w niepamięć ?!? I tak można byłoby pytania zadawać w nieskończoność, no ale, stare powiedzenie, a w jego przypadku, jak najbardziej na czasie brzmi, cyt. "jakiego Panie Boże mnie stworzyłeś, takiego mnie masz", niestety. 16:31, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WYBORCAWYBORCA

0 0

I tu cała prawda 12:13, 03.04.2019


REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone