Zamknij

Policjanci z Archiwum X z Poznania wracają do zabójstwa Stanisława Kwiatkowskiego

14:49, 28.04.2022 Iwona Liszczyńska Aktualizacja: 14:50, 28.04.2022
Skomentuj archive-g8459016ec_1920 archive-g8459016ec_1920

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 86-letniego Stanisława Kwiatkowskiego. Do zdarzenia doszło 11 grudnia 1996 roku w miejscowości Dobra w powiecie tureckim. Dowody wskazują na to, że starszy mężczyzna został dotkliwie pobity we własnym domu, prawdopodobnie przez kilku sprawców. Według ustaleń policjantów wiedzę, na temat zdarzenia mogą mieć osoby przebywające na terenie Łodzi i Kutna.

Stanisław Kwiatkowski był emerytem mieszkającym samotnie w miejscowości Dobra pod Turkiem. Jego żona oraz dzieci mieszkały we Wrocławiu. Pan Stanisław nie spożywał alkoholu, był skromny, raczej nieufny. Stronił od ludzi z miejscowości, w której mieszkał.17 grudnia 1996 roku rodzina, zaniepokojona brakiem kontaktu z panem Stanisławem, poprosiła mieszkańca Dobrej o sprawdzenie czy wszystko u niego w porządku. Przez okno domu mężczyzna zauważył leżące na podłodze ciało 86-latka.W wyniku oględzin miejsca zdarzenia, przeprowadzonych po ujawnieniu zwłok, policjanci ujawnili i zabezpieczyli liczne ślady, które zostały poddane analizie. Były to m.in. ślady krwi oraz linii papilarnych.

Sekcja zwłok wykazała, że Stanisław Kwiatkowski zmarł w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego. Na podstawie opinii biegłych z zakładu medycyny sądowej policjanci ustalili, że mężczyzna został dotkliwie pobity przez kilku sprawców, którzy prawdopodobnie weszli do jego domu przez okno w piwnicy. Zdarzenie to mogło mieć miejsce 11 grudnia 1996 roku czyli kilka dni przed znalezieniem zwłok. Od początku śledczy podejrzewali motyw rabunkowy.

Niedługo po zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali kilku mężczyzn, mieszkańców Dobrej oraz okolicznych miejscowości, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Przeprowadzone działania nie doprowadziły jednak do przedstawienia komukolwiek zarzutów.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci z poznańskiego Archiwum X. Przeprowadzona przez nich analiza pozwala rzucić nowe światło na ustalone w śledztwie fakty. W weryfikacji przyjętej wersji śledczej przydatne mogą być informacje od osób, które mają wiedzę o tym zdarzeniu, a które dotychczas nie zdecydowały się na kontakt z Policją.

Informacje można przekazać oficerom operacyjnym dostępnym pod numerem telefonu 516- 879-929.

(Iwona Liszczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%