Zamknij
REKLAMA

Policjant z Kutna po służbie interweniował w Zgierzu

14:44, 24.03.2019 | KPP Kutno
REKLAMA
Skomentuj
asp. szt. Edyta Machnik fot. Cezary Kucharczyk

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę przestępstwa. Sytuacja dotyczyła agresji na drodze. Jeden kierowca uderzył drugiego za to , że ten wcześniej podczas pewnego manewru zachował się w jego ocenie niewłaściwie.

- Do zatrzymania doszło 21 marca w Zgierzu. Na jednym ze skrzyżowań policjant będący poza służbą był świadkiem jak ze stojącego przed nim samochodu marki Mazda wysiadł kierowca i podszedł do znajdującego się na sąsiednim pasie kierowcy skody. Otworzył drzwi i uderzył mężczyznę siedzącego za kierownicą w twarz, po czym wsiadł szybko do swojego auta i odjechał. Widząc to policjant po upewnieniu się czy pokrzywdzony nie potrzebuje pomocy, ruszył za nim. Kierowca mazdy zatrzymał się w związku z nadawanym sygnałem czerwonym na kolejnym skrzyżowaniu. Policjant włączając światła awaryjne w swoim samochodzie podszedł do niego okazał legitymację służbową , przedstawił się i polecił zjechać we wskazane miejsce bezpieczne - podaje asp.szt.Edyta Machnik, rzecznik prasowy KPP Kutno. -  Mężczyzna wykonał polecenie policjanta, który o całym zajściu poinformował dyżurnego dzwoniąc na numer alarmowy.

Na miejsce został wysłany patrol umundurowany. Okazało się, że powodem chuligańskiego zachowania kierowcy było wcześniejsze  również nieodpowiednie zachowanie się  kierowcy mazdy, który chciał zmienić pas ruchu nie zgodnie z przepisami i nie został wpuszczony na pas przez kierowcę skody co wywołało w nim agresję. Okazało się również, że kierowca skody nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Pamiętajmy, że dla tych kierowców, którzy jeżdżą brawurowo, cwaniakują i ryzykują, nie powinno być miejsca na naszych drogach. Piętnowanie zachowań niezgodnych z przepisami jest bardzo ważne, ale nie zapominajmy o tym, że równie głośny powinien być nasz sprzeciw wobec braku kultury i szacunku niektórych kierowców dla innych użytkowników dróg - dodaje Machnik.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

acacacac

2 5

Policjanci ze Zgierza go rypali ,że im roboty narobił. 07:43, 25.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

on67on67

1 0

Brawo , prawdziwy policjant z krwi i kości , żeby wszyscy tacy byli. 15:06, 29.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone