Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Kutna i Łodzi zlikwidowali linię do produkcji metamfetaminy

14:25, 21.12.2018 | KPP Kutno
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko zaczęło się od kontroli samochodu, którego kierujący na widok policjantów próbował wycofać auto. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby wstępnie podejrzane o przestępstwa narkotykowe . 21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Łęczycy zastosował wobec jednego z nich 3 miesięczny areszt. Drugi dostał dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa. W domu mieszkańca Płocka podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli mi.in. linię do produkcji metamfetaminy a także chemikalia, które mogły służyć do produkcji materiałów wybuchowych. Będą poddane badaniom. Od ich wyników zależą dalsze zarzuty.

W środę 19 grudnia około godziny 23.40 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento, który na widok radiowozu próbował schować się w osiedlową uliczkę. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o sprawdzeniu auta i osób nim podróżujących. Pasażerem okazał się znany policjantom z wcześniejszych notowań kryminalnych 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego . Podczas kontroli samochodu ,w bagażniku, policjanci znaleźli w podręcznym plecaku m.in. susz roślinny i wagi laboratoryjne. Widząc to kierowca auta zaatakował funkcjonariusza paralizatorem. 21- letni kierowca został obezwładniony. Noc spędził w policyjnym areszcie. Pasażer pojazdu również został zatrzymany. Na szczęście policjanci nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kierowcy fiata wstępnie 5 zarzutów m.in. za czynną napaść na funkcjonariuszy policji, posiadania środków odurzających, oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu narkotyków. Pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Sprawa jest rozwojowa.

W miejscu zamieszkania 21- letniego mężczyzny, na terenie jednej z posesji w Płocku kutnowscy i łódzcy policjanci ujawnili linię do produkcji metamfetaminy oraz pojemniki z różnymi substancjami chemicznymi. W związku z podejrzeniem, że mogły posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych zachowano szczególne środki ostrożności. 20 grudnia pracowali tam policjanci z jednostek w Kutnie, komendy wojewódzkiej w Łodzi, samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego z KSP.

Sąd Rejonowy w Łęczycy na wniosek Prokuratura Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec 21-letniego mieszkańca Płocka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec mieszkańca powiatu kutnowskiego zastosowano dozór policyjny.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

asdasd

5 3

wielkie gratulacje dla policji Krośniewicach i Kutnie 20:22, 21.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fasdfatw4fasdfatw4

1 3

To ci sami antyterroryści, którzy jak pojechali do katowic na KOP i mieli chłodno pod namiotem to płakali i pisali donosy do TVN24, robili zdjęcia i zachowywali się jak dzidziusie? WSTYD!!!! Dziecinada jest teraz w policji i jawne donosicielstwo 11:03, 22.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ratelkrisratelkris

0 0

a gdzie był sanepid i GIF, w takich warunkach produkować środki lecznicze :) - powinni go ukarać dodatkowa za brak higieny . 00:11, 04.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

dzielni ci nasi policjanty 10:07, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone