Zamknij
REKLAMA

Skuteczne działania Policji! Poszukiwany tylko jeden chuligan

13:47, 31.01.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Kutnowscy policjanci poszukiwali sprawców zbiegowiska kibiców, którego uczestnicy dokonali gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Do zdarzenia doszło 21 maja na dworcu PKP w Kutnie. Jak się dziś dowiadujemy pozostał tylko jeden chuligan do odnalezienia. Poniżej zdjęcie.

W przypadku rozpoznania na załączonych zdjęciach sprawców tego przestępstwa prosimy  o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie telefon: (024) 253-21-00, (024) 253-22-24. Z pięciu osób zostały trzy do odnalezienia.

Do zdarzenia doszło 21 maja około 1.40 w nocy w rejonie dworca kolejowego w Kutnie. Pseudokibice jadący pociągiem zaciągnęli hamulec, powodując nieplanowane zatrzymanie się składu. Część z nich wysiadła  i zaczęła rzucać kamieniami w kierunku zabezpieczających ten teren kilkudziesięciu funkcjonariuszy z KPP Kutno i OPP w Lodzi. Zaatakowani policjanci użyli broni gładkolufowej z gumowymi pociskami. Zatrzymano wówczas dwóch pseudokibiców w wieku 23 i 26 lat. Jeden z nich doznał obrażeń ręki najprawdopodobniej w wyniku wybuchu petardy. W pewnym momencie pseudokibice wycofali się do pociągu i odjechali. W celach identyfikacji uczestników zdarzenia przeglądany był monitoring dworcowy i zapis kamer policyjnych.  A dziś kutnowscy policjanci poszukują sprawców.

- O 1.33 przez Kutno przejechał bez zakłóceń pierwszy pociąg specjalny , o 1.42 wjechał kolejny.  Wówczas na dworcu znajdowało się siły KPP Kutno i OPP w Łodzi w liczbie blisko 40 funkcjonariuszy.  W trakcie dojechały posiłki / przed odjazdem pociągu zgrupowano tam 70 funkcjonariuszy. Pragnę dodać , że siły OPP KWP w Łodzi i ich działania zapobiegły eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców, przedostania się ich na teren miasta  i dalszych  zniszczeń - komentowała w maju oficer prasowy st.asp. Edyta Machnik - . Interweniującymi funkcjonariuszami oddziału dowodził dowódca kompanii. Dzięki działaniom policji pseudokibice wycofali się i odjechali.  Zatrzymano dwóch agresywnych chuliganów. Kolejnych dwóch już ustalono i przesłuchano. Trwają analizy zapisów nagrań z kamer policyjnych oraz monitoringu dworcowego zmierzające do identyfikacji uczestników chuligańskich zachowań wobec, których po identyfikacji będą wyciągane konsekwencje za naruszenie przepisów prawa. 

 

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Tomasz KiewiczTomasz Kiewicz

8 0

Od maja, trwają analizy zapisów nagrań z kamer policyjnych oraz monitoringu dworcowego.
To chyba jakiś żart, od maja to siedem miesięcy minęło, co w tym czasie policjanci robili.
Wiem byli na zwolnieniach.
17:08, 13.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

korekkorek

1 1

tomek czytaj uważnie go kibice z Warszawy , stolicy Polski blisko 2,5 mln miasta, tam ludzie sa anonimowi, oczywiście samo umieszczenie tego apelu na kutnowskim portalu to jakby kopać łyżeczką staw 17:22, 20.12.2018


cuba84cuba84

0 1

Nie robili też wiele innych spraw.Czasem błahych a jednak musieli. 22:12, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone