Zamknij
REKLAMA

Śmierć w Janowie na drodze. Kup kamizelkę, bądź widoczny!

10:27, 12.12.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj około godz. 17.00 w Janowie gmina Bedlno kierujący samochodem opel vectra 30-letni mężczyzna potrącił 66-letniego mieszkańca naszego powiatu kutnowskiego, który zmarł na miejscu. Policjanci z kutnowskiej komendy pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Kutnie ustalają okoliczności wypadku.

Policja jak zawsze apeluje noś odblaski, bądź widoczny na drodze.

Piesi, czy rowerzyści którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone. Dodatkowo kierowcy rozwijają o wiele większe prędkości niż w obszarze zabudowanym, a piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, niestety są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Przy gorszej widoczności ocena odległości dla kierowców jest trudniejsza. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym. Taka „drobna rzecz” jak odblask, daje kierowcy o wiele więcej czasu na reakcję.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów). (policja.pl) 

Fot. policja.pl

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Kieowca/pieszy Kieowca/pieszy

2 0

Prawda jest taka że ludzie uważają odblaski za wstyd itd bo w sumie po co zakładać jak oni w kamizelce będą wyglądać a jak stanie się tragedia to szukają winnych, a na nie oświetlonej drodze w ogóle ich nie widać no ale co ich to obchodzi przecież w autach są światła, co z tego że na po oczach ich nie widać albo jak wchodzą na jezdnię żeby przejść.. A kamizelka za 5 zł może uratować życie które jest bezcenne.. Ciekawa jestem kiedy ludzie w końcu to zrozumieją jeżeli w ogóle .. Sama dziecku kupuje ubrania i buty który już posiadają elementy odblaskowe, kupując wózek już zwróciłam uwagę na to czy ma takie elementy i w cale nie był droższy od takich które nie posiadały. 13:31, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone