Zamknij
REKLAMA

Misie pierwszej pomocy

14:40, 29.11.2018 | UM Kutno
REKLAMA
Skomentuj

Od dziś 300 pluszowych maskotek rozpoczęło służbę w kutnowskiej policji. Pluszaki, sfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutna, będą jeździć na interwencje razem z funkcjonariuszami. Pluszowe misie staną się swoistym rodzajem apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych lub innych niebezpiecznych zdarzeniach takich jak np. przemoc domowa. Policjanci często jako pierwsi mają kontakt z dziećmi po traumatycznych przeżyciach (a nieraz także w ich trakcie). Pluszowy przyjaciel, przekazywany przez funkcjonariuszy w trakcie interwencji, odwróci uwagę pokrzywdzonego dziecka od tego, co dzieje się dookoła i ułatwi mu przetrwanie trudnej sytuacji.

Zakup maskotek został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Koszt to kwota ok. 4 200 zł.

(UM Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MOMO

1 0

Kiedyś były obleśne gumowe pancerniki na pasy teraz misie ,bezsens lepiej by kupili papier do drukarek 15:13, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone