Zamknij
REKLAMA

SOK na służbie. Ukradł śpiącemu buty i bagaż

12:21, 22.09.2018 | www.kgsok.pl
REKLAMA
Skomentuj

Straż Ochrony Kolei przypomina, by podróżni pamiętali o pilnowaniu swoich bagaży i rzeczy osobistych. Tylko w tym tygodniu jednemu z podróżnych skradziono rower, a kolejny został bez butów. Odzyskali swoje rzeczy dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy SOK.

We wtorek na stacji w Lesznie 58-letni mężczyzna zostawił rower przed budynkiem dworca. Okazję postanowiła wykorzystać 31-letnia złodziejka. Ucieczkę rowerem po peronie udaremnili funkcjonariusze SOK, którzy ujęli sprawczynię kradzieży i odzyskali rower.

Następnego dnia, w środę 19 września br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolując dworzec w Kutnie zostali poproszeni o pomoc przez podróżnego, który zasnął na ławce w poczekalni dworca. Gdy się obudził, zniknął jego bagaż oraz buty. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili czynności podczas których na podstawie zapisów monitoringu udało się ustalić sprawcę kradzieży. Był nim 41-letni mężczyzna, który przywłaszczył sobie torbę podróżną a na nogi założył skradzione śpiącemu podróżnemu buty. Chwilę później złodziej był już w rękach patrolu SOK.

Funkcjonariusze SOK przekazali Policji ujętych sprawców wraz z dowodami rzeczowymi, a osoby poszkodowane złożyły odpowiednie zeznania.

Tym razem, dzięki czujności funkcjonariuszy SOK podróżni odzyskali skradzione rzeczy. Jednak bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, a jak mówi znane przysłowie - okazja czyni złodzieja.

(www.kgsok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone