Zamknij
REKLAMA

Sytuacje kryzysowe w pieczy zastępczej. Policjantki z Kutna na szkoleniu

19:23, 15.05.2022 | podkom. Edyta Machnik
Skomentuj kids-g5b3126ac0_1920
REKLAMA

W szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Mały Duży Człowiek, dotyczącym sytuacji kryzysowych w pieczy zastępczej profilaktyki uzależnień i algorytmów postępowania z dziećmi i młodzieżą wzięli udział wychowawcy, dyrektorzy i koordynatorzy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu całego garnizonu łódzkiego. Jednym z punktów szkolenia było wystąpienie policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Szkolenie odbyło się 12 maja w Łodzi. Organizatorem była Fundacja Mały Duży Człowiek stworzona dla dzieci, które los doświadcza niejednokrotnie mocniej, niż są w stanie udźwignąć na swoich barkach. Słuchaczami szkolenia byli wychowawcy, dyrektorzy i koordynatorzy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu całego garnizonu łódzkiego. Wśród licznych prelegentów swój czynny udział miały również policjantki z kutnowskiej komendy podkom. Edyta Machnik i sierż.sztab. Daria Fraszczyk, które omówiły środki odurzające i psychotropowe wskazując jakie objawy mogą wystąpić po ich zażyciu. Policjantki prezentowały również walizkę edukacyjną zawierającą atrapy narkotyków oraz przedmioty mogące służyć do porcjowania, przechowywania i ukrywania tych substacncji. 

Na koniec nie zabrakło również informacji dotyczących procedur postępowania w przypadku podejrzenia, że podopieczny znajduje się po wpływem jakiegoś środka lub w przypadku kiedy ujawnią przy nim substancję, której posiadanie może być zabronione.

 

(podkom. Edyta Machnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%